TT Inter Cup: Znamy wszystkich uczestników!

48 drużyn z dziesięciu krajów weźmie udział w 29. edycji Pucharu Europy TT Inter Cup w tenisie stołowym. W tym gronie znalazły się trzy zespoły z Polski: PWSZ Zamość, Klub Tenisa Stołowego Gliwice i Klub Sportowy Wamet Dąbcze.

Oprócz polskich ekip, o triumf w Pucharze Europy TT Inter Cup powalczą także drużyny z Austrii (osiem zespołów), Belgii (pięć zespołów), Bośni i Hercegowiny (jeden zespółw), Czech (dwa zespoły), Niemiec (osiemnaście zespołów), Francji (cztery zespoły), Włoch (pięć zespołów), Holandii (jeden zespół) i Luksemburga (jeden zespół).

Rywalizacja w 29. edycji tych międzynarodowych zmagań zostanie podzielona na dwa etapy. W pierwszej części zespoły zostaną podzielone na 16. grup, w której znajdą się po trzy drużyny. Każdy zespół w fazie grupowej rozegra dwa spotkania: po jednym u siebie i na wyjeździe. Wszystkie spotkania rozgrywek grupowych będą się składały z sześciu gier singlowych i gry podwójnej. Po zakończeniu pierwszego etapu zostanie utworzona wspólna tabela dla wszystkich grup.

Zespoły, które zajmą miejsca od pierwszego do ósmego zostaną rozlosowane do drabinki „TT-Intercup-Champion”, która wyłoni późniejszego triumfatora całych rozgrywek. Warto zauważyć, że w sezonie 2018/2019 nie zostanie rozegrany turniej finałowy z udziałem czterech drużyn.

A co z drużynami z pozostałych miejsc? Zespoły sklasyfikowane na miejscach 9-24 powalczą o nagrodę Dr. Josefa Simecka, natomiast ekipy zajmujące pozycje od 25 do 40 walczyć będą o puchar Kurta Posilesa. Czwartym trofeum do zdobycia będzie puchar Klausa Hengesa, przewidziany dla drużyn z miejsc 41-48.

Warto zauważyć, że w 29. edycji Pucharu Europy TT Inter Cup nie wystąpią uczestnicy ostatniego turnieju finałowego w Rydzynie. Sześciokrotny triumfator tych rozgrywek – Post SV Muhlhausen zadebiutuje w Lidze Mistrzów, a pozostałe ekipy nie zgłosiły się do udziału w TT Inter Cup w sezonie 2018/2019.

Pełna lista uczestników 29. edycji Pucharu Europy TT Inter Cup – zobacz