TT Inter Cup: Poznaliśmy datę meczu z Erlangen

W drugą sobotę stycznia zostanie rozegrane spotkanie drugiej rundy Pucharu Europy TT Inter Cup pomiędzy Wametem Dąbcze a niemieckim SpVgg Erlangen. W mijającym tygodniu obydwa kluby ustaliły datę i godzinę pojedynku. Starcie uczestniczącego w 2. lidze wielkopolsko-zachodniopomorskiej Wametu z liderem niemieckiej Landesligi w Bawarii odbędzie się 13. stycznia 2018 roku o godzinie 19:00 w Dąbczu.

Przypomnijmy, że w swoim debiucie w Pucharze Europy TT Inter Cup zespół z gminy Rydzyna pewnie pokonał we własnej hali niemiecki TSV 1990 Merseburg 4:0. W całym spotkaniu miejscowi oddali rywalom zaledwie jednego seta. Problemu z awansem do kolejnej rundy nie miał także zespół SpVgg Erlangen, który przed własną publicznością wygrał z austriackim 1-ligowcem – TTC Bruck/Leitha 4:1.

W drugiej rundzie Pucharu Europy TT Inter Cup udział biorą 32. zespoły z ośmiu krajów. Najliczniej reprezentowaną nacją w drugiej rundzie będą Niemcy. Az 12. drużyn z tego kraju znalazło się w gronie „32” najlepszych. Dziewięciu swoich przedstawicieli będą mieli Austriacy. W kolejnym etapie TT Inter Cup wystartują także zespoły z Włoch, Polski, Luksemburga, Francji, Czech i Holandii.