TT Inter Cup: Coraz więcej ekip na starcie

Do 33. wzrosła liczba drużyn, które w sezonie 2017/2018 wezmą udział w europejskim pucharze TT Inter Cup. Lista startowa zostanie zamknięta 20. sierpnia.

Aktualnie do startu w TT Inter Cup zgłoszone są zespoły z ośmiu krajów. Najwięcej swoich przedstawicieli mają Niemcy – 13. Austrię reprezentować będzie przynajmniej dziewięć drużyn, a Włochy cztery. Na trzy tygodnie przed zakończeniem procesu rejestracyjnego zgłosiły się również trzy ekipy z Belgii oraz po jednej z Bośni i Hercegowiny, Czechy, Holandii i Polski.

Jedynym zgłoszonym zespołem z naszego kraju jest Wamet Dąbcze, jednak może się to w najbliższym czasie zmienić. W ostatnim tygodniu przedstawiciele jednego z klubów LOTTO Superligi kontaktowali się z działaczami zespołu z gminy Rydzyna i wypytywali o warunki jakie należy spełnić, aby wystartować w sezonie 2017/2018 w TT Inter Cup.

Lista startowa zostanie zamknięta 20. sierpnia.

Aktualni uczestnicy TT Inter Cup:

Austria (9):
ATUS Gumpoldskirchen, Regionalteam Oberwart – Burgenland, SG Sportklub Flötzersteig, SPG muki Ebensee, Tischtennis Sportklub Wien, TTC Bruck/Leitha, TTC Guntramsdorf, TTC Raiffeissen Kuchl, UTTC Halbturn

Belgia (3):
TTK Gierle, TTK Merksplas, TTK Turnhout

Bośnia i Hercegowina (1):
Team Aladza Stk-A Sarajevo

Czechy (1):
Tatran KRPA Hostinne

Holandia (1):
ENTAC Enschede

Niemcy (13):
MTV Brackel, Post SV Gütersloh von 1951, Post SV Mühlhausen, SC Buschhausen 1912, SC Wewer 2000, SG Borsfleth/Glückstadt, SV Fortuna Möhra, SV Internationale Jena, TSG Zellertal, TSV 1990 Merseburg, TSV Lunestadt, TTV Geseke, TV Nauheim

Polska (1):
KS Wamet Dąbcze

Włochy (4):
ASC TT Raiffeisen Sarnthein, asd San Marco BM TT Verona, Regaldi Novara, TT A4 Verzuolo