Trzy porażki TSV 1990 Merseburg w Landeslidze

Cztery dni pozostały do debiutu Wametu Dąbcze w Pucharze Europy TT Inter Cup. Rywalem zespołu z gminy Rydzyna będzie TSV 1990 Merseburg, który ma już za sobą rozegrane trzy spotkania ligowe.

Rywalizująca w Landeslidze drużyna z Niemiec przegrała dotychczas z Alemanią Riestedt 6:9, Hallescher TTV 7:9 i TTV Taucha 6:9. System ligowy u naszych zachodnich sąsiadów znacznie różni się od tego, który stosowany jest w 2. lidze wielkopolsko-zachodniopomorskiej. Zespoły biorące udział w zmaganiach w Landeslidze składają się z sześciu zawodników. Spotkanie kończy się, jeśli któraś z drużyn uzyska dziewięć punktów.

W pierwszych trzech kolejkach najlepiej w ekipie z Merseburga zaprezentowali się Tino Hergeth i Christian Fischer, którzy solidarnie wygrali po cztery pojedynki i doznali po dwie porażki. Warto dodać, że obydwaj gracze swoje spotkania rozgrywają na pozycjach jeden oraz dwa i rywalizują z najlepszymi zawodnikami drużyn przeciwnych.

W minioną sobotę pierwsze mecze w nowym sezonie rozegrała Mandy Ködel. Była zawodniczka 2. Bundesligi pewnie pokonała swoich rywali na pozycjach pięć i sześć (3:0 i 3:1).

Po trzech kolejkach TSV 1990 Merserburg zajmuje dziesiąte miejsce w Landeslidze.