Tomasz Mrozek piąty w Pleszewie

Tomasz Mrozek z Wametu Dąbcze zajął piąte miejsce w rozegranym w niedzielę w Pleszewie III Grand Prix Wielkopolski kadetów w tenisie stołowym. Triumfatorem imprezy został Jakub Budzyński ze Stelli Niechan Gniezno.

Niedzielne zmagania w Pleszewie znakomicie rozpoczęły się dla gracza klubu z gminy Rydzyna. W pierwszej rundzie młody zawodnik Wametu pokonał Bartosza Kaźmierczaka (MKTS Opalenica) 3:0, a kilkanaście minut później ograł rozstawionego z “jedynką” Artura Lemieszkę (LZS Kuźnia Żelichowska) 3:0. Dobra passa Mrozka została zatrzymana przez Jakuba Budzyńskiego ze Stelli Niechan Gniezno, który wygrał z 13-latkiem z Dąbcza 3:1.

Po porażce z tenisistą stołowym z pierwszej stolicy Polski, Tomasz Mrozek pokonał Mateusza Marciniaka (Smecz Konin) 3:0, Rocha Ciesielskiego (Prosna Grabów) 3:0, Franciszka Serafińskiego (Smecz Konin) 3:1 oraz uległ Wiktorowi Talarowi (Żaki Taczanów) 0:3. Ostatecznie pingpongista Wametu Dąbcze rywalizację w trzecim turnieju z cyklu Grand Prix Wielkopolski do lat 15 zakończył na piątej pozycji.

Rywalizację w Pleszewie wygrał Jakub Budzyński. Przedstawiciel Stelli Niechan Gniezno w końcowej klasyfikacji wyprzedził Artura Lemieszkę (LZS Kuźnia Żelichowska) i Damiana Pyśka (LKTS Luboń).