Tomasz Mrozek i Mikołaj Szabała startowali w Czempiniu

Tomasz Mrozek i Mikołaj Szabała mają za sobą pierwsze stary w nowym sezonie. Pierwszy z nich w niedzielę uczestniczył w I Grand Prix Wielkopolski juniorów, a drugi startował w imprezie tej samej rangi w gronie młodzików.

14-letni Mrozek, który w tym sezonie zadebiutuje w 2. lidze wielkopolsko-zachodniopomorskiej, po raz pierwszy w karierze wziął udział w Grand Prix Wielkopolski juniorów (do 18 lat). W silnej stawce gracz Wametu Dąbcze spisał się bardzo dobrze, zajmując ostatecznie miejsce w przedziale 11-12. W całych zawodach, które odbył się w Czempiniu, młodszy z braci Mrozków wygrał pięć pojedynków (z Rochem Ciesielskim 3:2, Borysem Smelą 3:1, Maciejem Kozłowskim 3:0, Krzysztofem Gościniakiem 3:0 i Filipem Borowiakiem 3:2) i doznał trzech minimalnych porażek (z Maciejem Buśko 2:3, Filipem Ludwiczakiem 2:3 i Pawłem Bujnowskim 2:3).

Swój debiutancki występ w gronie młodzików ma za sobą Mikołaj Szabała. Młody tenisista stołowy w sobotę rywalizował w Czempiniu, gdzie ostatecznie został sklasyfikowany na miejscach 21-24. W otwierającym sezon Grand Prix Wielkopolski do lat 13 Mikołaj Szabała wygrał jeden pojedynek.

Kolejne start zawodników Wametu Dąbcze już w najbliższy weekend w Luboniu. W sobotę odbędzie się ogólnopolski turniej o Puchar Polskiego Związku Tenisa Stołowego w kategorii żaków i młodzików, a w niedzielę w I Grand Prix Wielkopolski walczyć będą seniorzy.