Tenisiści stołowi Wametu zakończyli sezon

Tenisiści stołowi Wametu Dąbcze w miniony piątek zakończyli sezon 2017/2018. Teraz uczestnika Pucharu Europy TT Inter Cup czeka blisko miesięczna przerwa.

Miniony sezon był niezwykle udany dla ekipy z gminy Rydzyna. Pierwszy zespół Wametu zajął ostatecznie ósme miejsce w 2. lidze wielkopolsko-zachodniopomorskiej i po raz pierwszy w historii wystąpił w fazie play off, dwukrotnie ulegając najlepszej drużynie 2-ligowych zmagań – Darz Borowi Karnieszewice. Ponownie najlepszym graczem zespołu z powiatu leszczyńskiego w zmaganiach ligowych był Białorusin Andrei Labanau. Cenne punkt dla ekipy z Dąbcza zdobywali także Denis Bolewicz, Krzysztof Mrozek, Mieszko i Mateusz Przybyłowie.

W sezonie 2017/2018 doszło także do innego historycznego wydarzenia związanego z Wametem Dąbcze. Zespół z gminy Rydzyna zadebiutował bowiem w Pucharze Europy TT Inter Cup. W swoim premierowym występie na arenie międzynarodowej tenisiści stołowi z Dąbcza dotarli do trzeciej rundy, w której ulegli występującemu w austriackiej 2. Bundeslidze SPG muki Ebensee 2:4. We wcześniejszych spotkaniach Wamet pokonał dwie niemieckie ekipy – TSV 1990 Merseburg 4:0 i SpVgg Erlangen 4:0. W tegorocznej edycji Pucharu Europy TT Inter Cup udział wzięło 57. zespołów z 10 krajów.

Indywidualnie największe sukcesy w sezonie 2017/2018 odnosił Andrei Labanau. Białoruski as Wametu został młodzieżowym wicemistrzem swojego kraju w grze pojedynczej, a w seniorskim czempionacie zajął bardzo wysokie, szóste miejsce. Dobra gra lidera zespołu z Dąbcza została zauważona przez trenera kadry seniorów Białorusi, który powołał Labanaua na zgrupowania w Mińsku i we Włoszech.

Świetnie w kategorii seniorów odnalazł się Krzysztof Mrozek, dla którego sezon 2017/2018 był debiutem w “dorosłym” tenisie stołowym. Starszy z braci podczas III Grand Prix Wielkopolski seniorów w Poznaniu otarł się o podium, zajmując czwarte miejsce. Lokaty w czołowej “8” wśród kadetów w turniejach wojewódzkich zajmował w minionym sezonie brat Krzysztofa – Tomasz. W czerwcu mistrzem okręgu w kategorii żaków został Mikołaj Szabała, a wśród młodziczek trzecie miejsce zajęła Magdalena Borowczyk.

W połowie czerwca zespół z Dąbcza wraz z Gminą Rydzyna był gospodarzem finałowego turnieju Pucharu Europy TT Inter Cup, w którym udział wzięły zespoły z Niemiec, Włoch, Austrii i Polski. Triumfatorem dwudniowych zmagań zostali gracze Regionalteam Oberwart – Burgenland, którzy w końcowej klasyfikacji wyprzedzili Post SV Muhlhausen, Poltarex Pogoń Lębork i ASD TT A4 Verzuolo.

Z dobrej strony na 4-ligowym froncie pokazał się także drugi zespół Wametu Dąbcze. W lidze okręgowej podopieczni Miłosza Matusika zajęli bardzo wysokie, drugie miejsce. W całych rozgrywkach przedstawiciele Wametu II z 18. spotkań wygrali aż 16! W maju rezerwy 2-ligowego klubu z Dąbcza wzięły udział w turnieju barażowym o awans do 3. ligi, w którym zajęły ostatecznie czwarte miejsce

Sukcesy zawodników Wametu Dąbcze w sezonie 2017/2018 nie byłyby możliwe bez wsparcia sponsorów i lokalnych władz. W minionych rozgrywkach darczyńcami uczestnika Pucharu Europy TT Inter Cup byli: Gmina Rydzyna, Powiat Leszczyński, Wamet, GEWO Table Tennis, DPD “Jutor” Ryszard Józefowicz, 4lan, Zamek SIMP w Rydzynie, Skup Żywca Przybył i Rol-Pasz. Patronat medialny nad zespołem sprawowały: Gazeta ABC, leszno24.pl, rydzyna24.pl oraz e-pingpong.pl.