Startuje Wamet Cup. Pierwsze zawody w sobotę!

W najbliższą sobotę w Dąbczu rozpoczyna się cykl Wamet Cup w tenisie stołowym. Podobnie jak w poprzednich latach, triumfatora zmagań wyłonią trzy turnieje eliminacyjne.

Pierwsza impreza zostanie rozegrana już w najbliższą sobotę o godzinie 15 (zapisy do godziny 14:50, wpisowe: 10 PLN). Prawo startu w zawodach mają wszyscy chętni. Czterech najlepszych zawodników sobotnich zmagań otrzyma nagrody ufundowane przez przedstawiciela firmy Saller na Polskę – Andrzeja Huberta.

W poprzednim sezonie triumfatorem cyklu został Krzysztof Katafiasz. Ówczesny zawodnik Stelli Niechan Gniezno w końcowej klasyfikacji wyprzedził Wojciecha Walenckiego (Junior Leszno), Denisa Bolewicza, Krzysztofa Mrozka i Mieszka Przybyła (wszyscy Wamet Dąbcze).

Najsilniej obsadzony w poprzedniej edycji Wamet Cup był trzeci turniej, w którym zwyciężył gracz 1-ligowej Gorzovii Gorzów Wielkopolski – Szymon Kulczycki. W półfinale z zawodów odpadł Samuel Kulczycki, który kilka tygodni później zdobył brązowy medal mistrzostw Europy kadetów oraz triumfował w prestiżowym Europe Youth Top 10 do lat 15.