SPG muki Ebensee – rywal z najwyższej półki

Występujący w 2. Bundeslidze austriacki zespól SPG muki Ebensee będzie rywalem Wametu Dąbcze w 3. rundzie Pucharu Europy TT Inter Cup w tenisie stołowym. – To rywal z najwyższej półki – krótko opisuje austriacki zespół Mateusz Przybył, kapitan 2-ligowca z Wielkopolski.

Zespół Ebensee występuje na co dzień w 2. Bundeslidze w grupie “B”, w której zajmuje aktualnie piąte miejsce. Najlepiej punktującym zawodnikiem najbliższego rywala Wametu Dąbcze jest Simon Oberfichtner, który zanotował 25 zwycięstw w 36 pojedynkach. W czołowej “10” najlepszych graczy 2. Bundesligi sklasyfikowany jest także Martin Leonhartsberger, który odniósł 24 zwycięstwa i zanotował 11 porażek. Numerem “trzy” w ekipie SPG muki Ebensee jest Jonas Promberger. Reprezentant Austrii juniorów podchodził do stołu 36 razy i 16 razy odchodził od niego w roli triumfatora.

Dobre wyniki gracze SPG muki Ebensee odnoszą nie tylko w rozgrywkach ligowych. W poprzednim sezonie przedstawiciele austriackiego klubu zdobyli łącznie 15 medali mistrzostw kraju w różnych kategoriach wiekowych. Aktualnym złotym medalistą austriackiego czempionatu do lat 18 w mikście jest Jonas Promberger. W gronie młodzieżowców srebrny medal w mistrzostwach Austrii w deblu zdobył Simon Oberfichtner.

Jesteśmy w gronie “16” najlepszych ekip Pucharu Europy TT Inter Cup a na tym etapie nie ma już słabych drużyn. W Ebensee czeka nas ciężkie zdanie. Zdecydowanym faworytem meczu będą Austriacy, a my będziemy robić wszystko, aby godnie zaprezentować nasz klub i sponsorów – mówi Mateusz Przybył, zawodnik Wametu Dąbcze.

W tegorocznych zmaganiach w Pucharze Europy TT Inter Cup udział wzięło 57 zespołów z dziesięciu krajów. Do 1/8 finału awansowało 16 drużyn z siedmiu krajów.