Sandra Kozioł i Aleksandra Paszek w Wamecie Dąbcze

Brązowa medalistka Indywidualnych Mistrzostw Polski seniorek w grze podwójnej – Sandra Kozioł i występująca w ostatnich sezonach w lidze francuskiej – Aleksandra Paszek w sezonie 2021/2022 występować będą w Wamecie Dąbcze. Klub z Gminy Rydzyna już za kilka tygodni zadebiutuje w 2. lidze wielkopolsko-zachodniopomorskiej kobiet.

Sandra Kozioł jest trzecią zawodniczką po Natalii Michorczyk i Magdalenie Jaszczuk, która w minionych rozgrywkach występowała na zapleczu Ekstraklasy, a od września reprezentować będzie barwy klubu z powiatu leszczyńskiego. W sezonie 2020/2021 21-letnia Kozioł grała w 1. lidze grupie północnej w szeregach Chrobrego Międzyzdroje, z którym zajęła czwarte miejsce. Indywidualnie przy 1-ligowych stołach nowa tenisistka stołowa klubu z Dąbcza wygrała 22 pojedynki i doznała 14. porażek.

W swojej krótkiej przygodzie z tenisem stołowym Sandra Kozioł odnosiła sporo sukcesów. Bez wątpienia jej największym osiągnięciem było wywalczenie złotego medalu IMP seniorek w grze podwójnej oraz brązowego krążka Młodzieżowych Mistrzostw Polski w grze podwójnej w 2019 roku.

Barwy Wametu Dąbcze od nowego sezonu reprezentować będzie również Aleksandra Paszek, która w ostatnich sezonach występowała w lidze francuskiej. W 2019 roku nowa tenisistka stołowa klubu z powiatu leszczyńskiej zajęła pierwsze miejsce podczas 35. międzynarodowego turnieju Schwarzenbach Cup we włoskiej miejscowości Ora, podczas którego drugie miejsce w rywalizacji drużynowej mężczyzn zajęli gracze Wametu Dąbcze.

Na kilka tygodni przed startem 2-ligowych rozgrywek żeńska drużyna Wametu Dabcze liczy pięć zawodniczek. Oprócz Kozioł i Paszek w składzie debiutanta w rozgrywkach kobiecych znalazły się Natalia Michorczyk, Magdalena Jaszczuk oraz wychowanka klubu – Magdalena Borowczyk.

Niewykluczone, że w najbliższym czasie do zespołu dołączy kolejna tenisistka stołowa. Wszystko wyjaśni się w połowie sierpnia.