Puchar Europy: Za miesiąc mecz w Zellertal

Dokładnie za miesiąc (1. grudnia) tenisiści stołowi Wametu Dąbcze rozegrają drugie spotkanie w tegorocznej edycji Pucharu Europy TT Inter Cup. Na zakończenie zmagań w grupie “C”, zespół z gminy Rydzyna zagra na wyjeździe z niemieckim TSG Zellertal.

Obydwa zespoły mają za sobą już inauguracyjne mecze w jubileuszowej, 30 edycji TT Inter Cup. Wamet Dąbcze przegrał we własnej hali z ASD Tennistavolo Norbello 2:5. Z włoskim rywalem przegrali także przedstawiciele TSG Zellertal. Niemiecka drużyna uległa we Włoszech aż 0:7. Dwa zwycięstwa występującego w Serie A2 zespołu Simone Carrucciu sprawiły, że Tennistavolo Norbello wygrywa rywalizację w grupie “C”.

O tym, która z ekip zajmie drugie miejsce, zadecyduje starcie TSG Zellertal z Wametem Dąbcze, które odbędzie się w pierwszy dzień grudnia. Niemiecki zespół na co dzień występuje w Bezirksklasse. Po siedmiu kolejkach grupowy rywal drużyny z powiatu leszczyńskiego w 12-zespołowych rozgrywkach zajmuje dziewiątą pozycję. Zawodnicy TSG wygrali dotychczas trzy spotkania i doznali czterech porażek. W rankingu indywidualnym Bezirksklasse najwyżej sklasyfikowany jest Stefan Muller (22. miejsce), który zanotował sześć zwycięstw i osiem porażek. Pozycję niżej z identycznym bilansem plasuje się Matthias Ermel.

Mecz TSG Zellertal z Wametem Dąbcze odbędzie się 1. grudnia o godzinie 13:00 w Niemczech. Zawodnicy z gminy Rydzyna do Zellertal udadzą się bezpośrednio po spotkaniu 2. ligi z Polonią Śmigiel (30. listopada, początek o godzinie 15:00).