Puchar Europy TT Inter Cup: Włoski 1-ligowiec rywalem Wametu!

Występujący we włoskiej 1. lidze – ASC TT Raiffeisen Sarnthein będzie rywalem Wametu Dąbcze w 1/8 finału Pucharu Europy TT Inter Cup o trofeum Josefa Simecka w tenisie stołowym. Spotkanie najprawdopodbniej odbędzie się na początku lutego w słoneczej Italii.

Drużyna z Sarnthein, podobnie jak Wamet Dąbcze, wygrała rywalizację w swojej grupie. Włosi zajęli pierwsze miejsce w grupie “A”, pewnie pokonując niemiecki TTV Zell 6:1 oraz belgijski TTK Gierle 5:2. Najskuteczniejszym graczem ASC TT Raiffeisen Sarnthein w fazie grupowej był Ukrainiec Iurii Teteria, który odniósł cztery indywidualne triumfy. Oprócz reprezentanta Ukrainy w rundzie finałowej Pucharu Europy TT Inter Cup o trofeum Josefa Simecka drużyna z Sarnthein będzie mogła skorzystać jeszcze z trzech innych graczy – Willy Hofera, Petera Trafojera i Martina Unterhausera.

Na co dzień najbliższy rywal klubu z gminy Rydzyna występuje we włoskiej 1. lidze. Po siedmiu kolejkach ekipa Patricka Corradiniego zajmuje siódme miejsce w ligowej tabeli. We włoskich rozgrywkach drużyny składają się z trzech zawodników, a każdy pojedynek rozgrywany jest do czterech zwycięstw indywidualnych.

Przypomnijmy, że awans do 1/8 finału Pucharu Europy TT Inter Cup o trofeum Josefa Simecka Wamet Dąbcze zapewnił sobie dzięki wygranej rywalizacji w grupie “D”. Zespół z powiatu leszczyńskiej w pierwszym etapie ograł we własnej hali niemiecki TV 1986 Geeke 7:0 oraz pokonał na wyjeździe austriacki UTTC Halbturn 5:2.

Spotkanie ASC TT Raiffeisen Sarnthein z Wametem Dąbcze odbędzie się najprawdopodobniej na początku lutego. Aktualnie kluby ustalają wspólny termin. Zwycięzca tej rywalizacji awansuje do ćwiercfinału Pucharu Europy TT Inter Cup o trofeum Josefa Simecka.