Puchar Europy TT Inter Cup: Włosi w pigułce

Wielkimi krokami zbliża się starcie 1/8 finału Pucharu Europy TT Inter Cup o trofeum Josefa Simecka w tenisie stołowym, w którym włoski ASC TT Raiffeisen Sarnthein podejmie Wamet Dąbcze. Spotkanie odbędzie się 2. lutego o godzinie 17 we włoskiej miejscowości położnej w prowincji Bolzano.

Najbliższy rywal Wametu Dąbcze do fazy pucharowej awansował w wielkim stylu, pewnie zwyciężając rywalizację w grupie “A”. Włoski 1-ligowiec w pierwszym etapie zmagań odniósł dwa zwycięstwa – we własnej hali z niemieckim TTV Zell 6:1 oraz na wyjeździe z belgijskim TTK Gierle 5:2.

ASC TT Raiffeisen Sarnthein to zwycięzca dwóch ostatnich edycji Trofeo Citta di Verona. O to trofeum walczyły zespoły, które odpadły w 1. rundzie Pucharu Europy TT Inter Cup (po zmianie regulaminu turniej o Trofeo Citta di Verona nie jest rozgrywany). W sezonie 2016/2017 w finałowym turnieju w Weronie podopieczni Patricka Corradiniego w pokonanym polu pozostawili Weißenborn und Freunde (Niemcy), DT NIdderkaerjeng (Luksemburg) i TTK Turnhout (Belgia). Przed rokiem włoski zespół także okazał się najlepszy, wyprzedzając w końcowej klasyfikacji MTV Brackel (Niemcy), DT NIdderkaerjeng (Luksemburg) i SPG Sportklub-Flötzersteig (Austria).

Na co dzień drużyna z prowincji Bolzano występuje we włoskiej Serie A2 (odpowiednik polskiej 1. ligi). Aktualnie w słonecznej Italii trwa przerwa w rozgrywkach, a ekipa ASC TT Raiffeisen Sarnthein zajmuje na półmetku rywalizacji siódme miejsce w grupie A. Najskuteczniejszym zawodnikiem najbliższego rywala Wametu Dąbcze jest Ukrainiec Iurii Teteria, który jeszcze w poprzednim sezonie występował we włoskiej ekstraklasie (Serie A1). Zagraniczny lider drużyny z Sarntal wygrał dotychczas pięć pojedynków i doznał ośmiu porażek. Nieco słabiej w aktualnej kampanii spisują się koledzy klubowi Ukrainca – Willy Hofer i Martin Unterhauser. Pierwszy wygrał dwa pojedynki, a drugi tylko raz odchodził od stołu w roli triumfatora.

Aktualny sezon jest drugim dla ASC TT Raiffeisen Sarnthein spędzonym w Serie A2. Zdecydowanie lepiej na 1-ligowym froncie ekipa Patricka Corradiniego radziła sobie w swoim debiucie, kończąc zmagania w sezonie 2017/2018 na wysokim piątym miejscu. Tak wysokie miejsce było sporą zasługą Vladislava Sorbalo, który wygrał aż 20 z 26 pojedynków. Przed rozpoczęciem sezonu Rumun przeszedł jednak do innego 1-ligowca – Frandent Group Cus Turyn.

Spotkanie ASC TT Raiffeisen Sarnthein z Wametem Dąbcze w ramach 1/8 finału Pucharu Europy TT Inter Cup o trofeum Josefa Simecka odbędzie się 2. lutego o godzinie 17. Drużyna z Dąbcza do Włoch uda się w nocy z 31. stycznia na 1. lutego. W dniu meczu w godzinach porannych zaplanowano oficjalny trening polskiego zespołu.