Puchar Europy TT Inter Cup: Włosi i Niemcy rywalami Wametu!

Spadkowicz z włoskiej Serie A – ASD Tennistavolo Norbello oraz występujący w niemieckiej Bezirksklasse – TSG Zellertal będą rywalami Wametu Dąbcze w grupie “C” Pucharu Europy TT Inter Cup w tenisie stołowym. Początek zmagań we wrześniu.

Zdecydowanym faworytem grupy “C” jest ekipa z Norbello, która w poprzednim sezonie występowała we włoskiej ekstraklasie. Liderem ASD Tennistavolo jest dobrze znany kibicom w naszym regionie Daniel Catalin Negrila, który w 2018 roku wystąpił w wielkim finale Pucharu Europy TT Inter Cup w Rydzynie. W tamtych zawodach urodzony w Rumunii tenisista stołowy bronił barw Verzuolo TT. Ponadto podstawowy skład ASD Tennistavolo Norbello, które oddalone jest od Dąbcza o blisko dwa tysiące kilometrów, tworzą także Chilijczyk Juan Pablo Lamadrid Barraza oraz młodzi Włosi – Lorenzo Ragni i Francesco Calisto (także wystąpił w finałowym turnieju w Rydzynie).

Drugim rywalem Wametu Dąbcze w fazie grupowej będzie TSG Zellertal. Niemiecki zespół na co dzień występuje w Bezirsklasse. W ostatniej edycji Pucharu Europy TT Inter Cup drużyna TSG zajęła trzecie miejsce w grupie “B”, przegrywając z luksemburskim DT Berbuerg i francuskim Charenton Tennis de Table.

W tegorocznej edycji Pucharu Europy TT Inter Cup wystąpią drużyny z dziewięciu krajów. Faza grupowa potrwa od września do końca listopada.

Terminarz spotkań grupy “C”:
KS Wamet Dąbcze (Polska) – ASD Tennistavolo Norbello (Włochy)
ASD Tennistavolo Norbello (Włochy) – TSG Zellertal (Niemcy)
TSG Zellertal (Niemcy) – KS Wamet Dąbcze (Polska)