Puchar Europy TT Inter Cup: Wamet wśród silnych drużyn

Znamy już 11 z 16 uczestników fazy finałowej Pucharu Europy TT Inter Cup o trofeum Josefa Simecka w tenisie stołowym. Ostatnie pięć drużyn, które uzupełnią stawkę, poznamy w następny weekend.

Wśród drużyn, które powalczą o triumf w Pucharze Europy TT Inter Cup o trofeum Josefa Simecka znalazł się Wamet Dąbcze, który pewnie wygrał rywalizację w grupie “D”, pokonując austriacki UTTC Halbturn 5:2 i niemiecki TV Geseke 7:0.

W kolejnym etapie z zespół z gminy Rydzyna z pewnością trafi na znacznie wyżej notowanych przeciwników. W gronie “16” najlepszyh drużyn Pucharu Europy TT Inter Cup o trofeum Josefa Simecka znalaźli się m.in. dwaj przedstawiciele włoskiej 1. ligi – ASC TT Raiffeisen Sarnthein i ASD Marcozzi Cagliari czy występujący na zapleczu austriackiej Bundesligi – SG Gumpoldskirchen/Mödling i TTC Bruck/Leitha. Wśród faworytów do zwycięstwa w całych rozgrywkach wymienia się wicelidera polskiej 1. ligi – PWSZ Zamość.

W 1/8 finału Pucharu Europy TT Inter Cup o trofeum Josefa Simecka nie zabraknie także drużyn z Luksemburga, Francji czy Niemiec. Ten pierwszy kraj reprezentować będzie występujący w tamtejszej ekstraklasie DT Berbuerg.

Pozostałe pięć drużyn, które uzupełnią grono uczestników finałowego etapu poznamy w kolejny weekend. W dniach 14-16. grudnia zostaną rozegrane ostatnie spotkania w grupach “E”, “G”, “J”, “B”, i “O”

Zespoły, które zapewniły sobie udział w finałowym etapie Pucharu Europy TT Inter Cup o trofeum Josefa Simecka:

Stade Clermontois tennis de table

PPC Jeumont

Charenton TT

ASC TT Raiffeisen Sarnthein

ASD Marcozzi Cagliari

SG Gumpoldskirchen/Mödling

TTC Bruck/Leitha

PWSZ Zamość

KS Wamet Dąbcze

SV Windhagen

DT Berbuerg