Puchar Europy TT Inter Cup: Wamet powalczy o trofeum Josefa Simecka

Tenisiści stołowi Wametu Dąbcze pewnie wygrali grupę “D” w Pucharze Europy TT Inter Cup. Teraz ekipę z gminy Rydzyna czeka rywalizacja w fazie pucharowej o trofeum Josefa Simecka, w której weźmie udział łącznie 16 zespołów.

Przypomnijmy, że w fazie grupowej drużyna z powiatu leszczyńskiego wygrała na wyjeździe z austriackim UTTC Halbturn 5:2 oraz we własnej hali rozgromiła TV 1862 Geseke (Niemcy) 7:0. Warto dodać, że obydwa spotkania z udziałem graczy z Dąbcza obserwowała bardzo liczna widownia!

Kto może być potencjalnym rywalem Wametu Dąbcze w pierwszej rundzie fazy pucharowej? Wszystkich uczestników Pucharu Europy TT Inter Cup o trofeum Josefa Simecka poznamy dopiero 16. grudnia, jednak już teraz wiadomo, że wśród potencjalnych przeciwników są włoscy 1-ligowcy: ASD Marcozzi Cagliari i ASD Tennistavolo Mediolan oraz mający aspirację gry w LOTTO Superlidze – PWSZ Zamość. W tej ostatniej ekipie występuje brat bliźniak lidera Wametu Dąbcze Piotra Chmiela – Paweł.

Losowanie par pierwszej rundy Pucharu Europy TT Inter Cup o trofeum Josefa Simecka odbędzie się przed Świętami Bożego Narodzenia. Wszystko wskazuje również na to, że faza pucharowa zostanie rozegrana w styczniu.