Puchar Europy TT Inter Cup: Wamet Dąbcze jedzie do Zellertal

W niedzielę tenisiści stołowi Wametu Dąbcze zagrają drugie spotkanie w tegorocznej edycji Pucharu Europy TT Inter Cup. Na zakończenie zmagań w pierwszym etapie rywalizacji zespół z gminy Rydzyna zagra na wyjeździe z niemieckim TSG Zellertal. Stawką tego spotkania jest drugie miejsce w grupie “C”.

Przed niedzielnym meczem w Niemczech znany jest już triumfator grupy “C”. Z kompletem zwycięstw pierwsze miejsce zajął spadkowicz z włoskiej Serie A – ASD Tennistavolo Norbello. Drużyna, która jest liderem na zapleczu tamtejszej ekstraklasy, wygrała w Dąbczu 5:2 oraz pokonała przed własną publicznością TSG Zellertal 7:0. W niedzielę dowiemy się, które z ekip uplasują się na pozycjach dwa i trzy.

Niedzielny rywal Wametu Dąbcze na co dzień występuje w Bezirksklasse. Po dziesięciu kolejkach TSG Zellertal z dorobkiem dziewięciu punktów plasuje się na siódmym miejscu. Najlepiej punktującym graczem niemieckiego zespołu jest Silke Ermel, który wygrał 13 z 17 pojedynków. Cenne “oczka” dla TSG dorzucają także Matthias Ermel, Stefan Muller i Lukas Grunewald. W szerokim zestawieniu ekipy z Zellertal znajdują się także Sykle Bayer, Christel Diefenbach, Harald Zinser, Joachim Baum, Rupert Muller, Mike Peter i Werner Diefenbach.

Do Niemiec tenisiści stołowi Wametu Dąbcze udadza się w sobotę, tuż po zakończeniu derbów 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej ze śmigielską Polonią. W drużynie z powiatu leszczyńskiego w konfrontacji z TSG Zellertal zabraknie 17-letniego Mikhail Tsyhanouskiego. Pod jego nieobecność szansę gry otrzyma 15-letni Tomasz Mrozek, który z tygodnina na tydzień radzi sobie coraz lepiej.

Niedzielny mecz TSG Zellertal z Wametem Dąbcze za zakończenie zmagań w grupie “C” Pucharu Europy TT Inter Cup rozpocznnie się o godzinie 13.