Puchar Europy TT Inter Cup: Polsko-niemieckie starcie w Dąbczu!

W najbliższą sobotę w Dąbczu po raz kolejny zagości Puchar Europy TT Inter Cup w tenisie stołowym. W ostatnim spotkaniu grupy “D”, miejscowy Wamet zmierzy się z niemieckim TV 1862 Geseke. Początek meczu zaplanowano na godzinę 18.

Po niezwykle udanym poprzednim sezonie, w którym gracze klubu z gminy Rydzyna dotarli do 1/8 finału, także w aktualnej kampanii Wamet walczy na arenie europejskiej. Oprócz zespołu z powiatu leszczyńskiego na start w 29. edycji tych międzynarodowych rozgrywek zdecydowało się 49. ekip z dziesięciu krajów.

W sierpniowym losowaniu gracze Wametu Dąbcze trafili do grupy “D”, w której rywalizują z niemieckim TV 1862 Geseke oraz austriackim UTTC Halbtun. Z tym ostatnim rywalem tenisiści stołowi z gminy Rydzyna wygrali kilkanaście dni temu na wyjeździe 5:2. Punkty dla Wametu w Austrii zdobywali: Denis Bolewicz dwa, Mateusz Przybył i Jakub Werner po jednym oraz debel Jakub Werner/Krzysztof Mrozek.

Na zakończenie zmagań grupowych zespół z powiatu leszczyńskiego zmierzy się już w najbliższą sobotę z TV 1862 Geseke. Niemiecka drużyna, podobnie jak Wamet Dąbcze, także ograła UTTC Halbturn 5:2. Łatwo zatem wywnioskować, że triumfator ostatniego spotkania fazy grupowej zajmie ostatecznie pierwsze miejsce w grupie “D”.

Tenisiści stołowi TV 1862 Geseke na co dzień występują w niemieckiej Landeslidze. Najbliższy rywal Wametu Dąbcze ma za sobą rozegranych już sześć pojedynku w rodzimych rozgrywkach i tylko jedno zwycięstwo na swoim koncie.

Sobotnie starcie Wametu Dąbcze z TV 1862 Geseke rozpocznie się o godzinie 18 na hali sportowej w Dąbczu. Wstęp wolny.