Puchar Europy TT Inter Cup: Mecz we Włoszech 2. lutego

Spotkanie 1/8 finału Pucharu Europy TT Inter Cup o trofeum Josefa Simecka pomiędzy ASC TT Raiffeisen Sarnthein a Wametem Dąbcze zostanie rozegrane 2. lutego 2019 roku (sobota) o godzinie 17:00. Przedstawiciele obydwu ekip wspólny termin rozgrywania spotkania uzgodnili w środowy wieczór.

O trofeum Josefa Simecka w Pucharze Europy TT Intre Cup powalczy ostatecznie 14, a nie jak wcześniej informowaliśmy 16 drużyn. W tym gronie znalazły się oczywiście zespoły z Dąbcza i włoskiego Sarntal, które wygrały rywalizacje w swoich grupach eliminacyjnych.

Zdecydowanym liderem występującego we włoskiej 1. lidze ASC TT Raiffeisen Sarnthein jest Ukrainiec Iurii Teteria, który jeszcze w poprzednim sezonie występował w tamtejszej ekstraklasie. Leworęczny gracz w fazie grupowej Pucharu Europy TT Inter Cup wygrał wszystkie swoje pojedynki. Pozostali przedstawiciele włoskiego klubu – Willy Hofer, Peter Trafojer i Martin Unterhauser, w pierwszym etapie pucharowych zmagań doznali solidarnie po jednej porażce.

Do włoskiego Sarntal reprezentanci zespołu z gminy Rydzyna udadzą się już w piątek 1. lutego. Ta malownicza miejscowość położona jest w regionie Trydent-Górna Adyga, w prowincji Bolzano.