Puchar Europy TT Inter Cup: Grali rywale Wametu

W najbliższą sobotę zapadną decydujące rozstrzygnięcia w grupie “D” Pucharu Europy TT Inter Cup w tenisie stołowym. W Dąbczu miejscowy Wamet podejmie niemiecki TV 1862 Geseke. Przed ostatnią kolejką, obydwa zespoły mają na swoich kontach po jednym zwycięstwie.

Zarówno zespół z Dąbcza, jak i TV 1862 Geseke, w swoich premierowych grach pokonali austriacki UTTC Halbturn. Drużyna z gminy Rydzyna wygrała w Austrii 5:2, a niemiecki zespół zwyciężył we własnej hali także 5:2.

W ekipie z Geseke dwa indywidualne zwycięstwa zanotował Matthias Wibbe, który pokonał Rainera Sattlera 3:0 oraz węgierskiego lidera UTTC Halbturn – Sandora Hanicza 3:1. Warto przypomnieć, że zawodnik austriackiego klubu w starciu z Wametem Dąbcze zapisał przy swoim nazwisku dwa “oczka”, wygrywając z Mateuszem Przybyłem 3:1 i Jakubem Wernerem 3:0. Pozostał punkty dla TV 1862 Geseke zdobyli: Florian Fechtler, Pascal Polak oraz debel Matthias Wibbe/Florian Fechtler.

Sobotni mecz Wametu Dąbcze z TV 1862 Geseke, który zadecyduje o tym, która z ekip wygra rywalizację w grupie “D”, rozpocznie się o godzinie 18. Wstęp wolny.