Puchar Europy TT Inter Cup: Czas na rewanż! Włosi rywalem Wametu w półfinale!

Włoski TTC Raiffeisen Sarnthein będzie rywalem Wametu Dąbcze w półfinale Pucharu Europy TT Inter Cup o trofeum Josefa Simecka. Mecz, który zadecyduje o awansie do wielkiego finału, odbędzie się w miejscowości położonej w regionie Trydent-Górna Adyga.

Drużyna z Sarnthein to dobrze znany rywal Wametowi Dąbcze. Przed rokiem to właśnie Włosi wyeliminowali drużynę z gminy Rydzyna w 1/8 finału Pucharu Europy TT Inter Cup o trofeum Josefa Simecka. Zespół z powiatu leszczyńskiego przegrał wówczas z TTC Raiffeisen 2:5, a wszystkie punkty dla Wametu wywalczył Jakub Werner.

Do półfinału włoski zespól awansował dzięki pokonaniu w ćwierćfinale austriackiego ATUS Gumpoldkirchen 4:0. Wcześniej, bo w fazie grupowej, TTC Raiffeisen Sarnthein zajął drugie miejsce w grupie “J”. Drużyna z prowincji Bolzano wygrała z niemieckim SV Fortuna Mohra 7:0 i uległa SG Sportklub-Flotzersteig Wiedeń (Austria) 2:5.

Aktualnie TTC Raiffeisen Sarnthein występuje w Serie B. Drużyna prowadzona przez Patricka Corradiniego zajmuje po ośmiu kolejkach drugie miejsce w swojej grupie. Liderem zespołu jest Willy Hofer, który w aktualnej kampanii wygrał 15 z 19 pojedynków.

W porównaniu do poprzedniego sezonu, zarówno w szeregach Wametu Dąbcze jak i TTC Raiffeisen Sarnthein doszło do kilku przetasowań. Obydwie drużyny straciły swoich liderów. Z ekipy z gminy Rydzyna odszedł Jakub Werner, który w starciu z włoskim rywalem nie zaznał goryczy porażki. TTC Raiffeisen stracił natomiast Ukrainca Yurii Teterię, który był zdecydowanym numerem jeden w zespole z Sarnthein.

Aktualnie obydwa zespoły ustalają datę półfinałowego starcia. Wiele wskazuje jednak na to, że mecz odbędzie się 22. lutego we Włoszech.