Puchar Europy: TSG Zellertal pierwszym rywalem Wametu Dąbcze!

Niemiecki zespół TSG Zellertal będzie rywalem Wametu Dąbcze w półfinale grupy “D” Pucharu Europy TT Inter Cup w tenisie stołowym. Spotkanie zostanie rozegrane w październiku u naszych zachodnich sąsiadów.

Do tegorocznej edycji TT Inter Cup przystąpiło 27 drużyn z dziewięciu krajów (Austrii, Belgii, Czech, Francji, Luksemburga, Holandii, Niemiec, Polski, Włoch). W pierwszym etapie rywalizacja przebiegać będzie w grupach, z których zwycięzcy awansują do rundy finałowej.

Tenisiści stołowi Wametu Dąbcze trafili do grupy “D”, w której znalazły się również TSG Zellertal (Niemcy), Ingre TT CMPJM (Francja) i Tatran KRPA Hostinne (Czechy). W półfinale zmagań grupowych rywalem klubu z gminy Rydzyna będzie drużyna z Niemiec, a drugą parę półfinalistów tworzą Francuzi i Czesi. Zwycięzcy tych spotkań zagrają o pierwsze miejsce w grupie, a przegrani o trzecie.

Najlepsze zespoły z każdej grupy powalczą w rundzie finałowej o dwa trofea – Josefa Simecka i Kurta Posilesa. Wamet Dąbcze będzie miał szansę sięgnąć po ten drugim puchar, powiem powalczą o niego triumfatorzy grupy “D”, “E” i “C”.

Zespół z powiatu leszczyńskiego po raz drugi w swojej historii startów w Pucharze Europy TT Inter Cup zmierzy się z TSG Zellertal. W grudniu 2019 roku tenisiści stołowi Wametu wygrali w Niemczech 7:0, a komplet punktów w szeregach 2-ligowca z Wielkopolski wywalczyli Krzysztof Mrozek, Tomasz Mrozek i Mateusz Przybył.

Spotkanie pomiędzy TSG Zellertal a Wametem Dąbcze odbędzie się najprawdopodobniej w październiku.