Puchar Europy: Poznaliśmy terminarz grupy “D”

Austriacki UTTC Halbturn i niemiecki TV Geseke będą przeciwnikami Wametu Dąbcze w fazie grupowej Pucharu Europy TT Inter Cup w tenisie stołowym. W ostatni dzień sierpnia poznaliśmy szczegółowy terminarz spotkań w grupie “D”.

Pierwszym rywalem w tegorocznej europejskiej rywalizacji klubu z gminy Rydzyna będzie UTTC Halbturn. Spotkanie, które zainauguruje zmagania w grupie “D”, odbędzie się 29. września o godzinie 19 i będzie częścią dwudniowego lokalnego festiwalu Tschardakenfest 2018. Miesiąc później dojdzie do konfrontacji Wametu Dąbcze z niemieckim TV Geseke. Tym razem mecz odbędzie się w hali sportowej w Dąbczu 27. października o godzinie 18.

Wszystkie spotkania w fazie grupowej Pucharu Europy TT Inter Cup składać się będą z sześciu pojedynków singlowych i gry podwójnej. Po zakończeniu pierwszego etapu zostanie utworzona wspólna tabela dla wszystkich grup. Zespoły, które zajmą miejsca od pierwszego do szóstego zostaną rozlosowane do drabinki „TT-Intercup-Champion”, która wyłoni późniejszego triumfatora całych rozgrywek. Warto zauważyć, że w sezonie 2018/2019 nie zostanie rozegrany turniej finałowy z udziałem czterech drużyn.

Zespoły sklasyfikowane na miejscach 7-22 powalczą o nagrodę Dr. Josefa Simecka, natomiast ekipy zajmujące pozycje od 23 do 35 walczyć będą o puchar Kurta Posilesa. Czwartym trofeum do zdobycia będzie puchar Klausa Hengesa, przewidziany dla drużyn z miejsc 36-48.