Puchar Europy: Mecz z Włochami 29. września

Już 29. września tenisiści stołowi Wametu Dąbcze zainaugurują zmagania w fazie grupowej Pucharu Europy TT Inter Cup. Pierwszym rywalem klubu z gminy Rydzyna będzie spadkowicz z włoskiej Serie A – ASD Tennistavolo Norbello. Spotkanie odbędzie się w ostatnią niedzielę września w Dąbczu.

Włosi to faworyci zmagań w grupie “C”. Drużyna ze słonecznej Italii jeszcze w poprzednim sezonie występowała w tamtejszej ekstraklasie. Po spadku do Serie A2 w ekipie ASD Tennistavolo doszło do sporych zmian. Z drużyny odeszli Nigeryjczyk Olajide Adeyemi Omotayo, Grek Ntaniel Tsiokas i Włoch Maxim Kuznetsov. W ich miejsce spadkowicz z Serie A1 pozyskał Chilijczyka Juana Pablo Lamadrida Barrazę, który ma za sobą występy w mistrzostwach świata. Z zespołu, który w sezonie 2018/2019 występował w najwyższej włoskiej lidze pozostał tylko dobrze znany kibicom w naszym regionie Daniel Catalin Negrila, który w 2018 roku wystąpił w wielkim finale Pucharu Europy TT Inter Cup w Rydzynie. Ponadto skład uzupełniają młodzi włosi Lorenzo Ragni i Francesco Calisto.

Inaugurujący zmagania w grupie “C” mecz odbędzie się dość wcześnie, bo o godzinie 11. Norbello od Dąbcza dzieli bowiem blisko dwa tysiące kilometrów. Włosi poprosili działaczy Wametu, aby spotkanie odbyło się w godzinach porannych, bo po zakończeniu meczu chcą udać się w podróż powrotną do swojej miejsowości.

Drugi mecz w fazie grupowej tenisiści stołowi Wametu Dąbcze rozegrają 1. grudnia na wyjeździe. W pierwszy dzień ostatniego miesiąca 2019 roku drużyna z gminy Rydzyna zagra z niemieckim TSG Zellertal. Ekipa z miejscowości położonej niedaleko Frankurtu nad Menem ma już za sobą rozegrane cztery spotkania w Bezirksklasse. Dwa z nich rozstrzygnęła na swoją korzyść, a dwa zakończyły się porażką.