Puchar Europy: Mecz z TTC And Leie Lauwe pod znakiem zapytania

Nie odbędzie się zaplanowany na 16. października mecz ćwierćfinałowy Pucharu Europy TT Inter Cup o trofeum Josefa Simecka pomiędzy Wametem Dąbcze a belgijskim TTC And Leie Lauwe. Na przeszkodzie w rozegraniu tego spotkania stanęła pandemia koronawirusa.

Belgijski klub, który na co dzień startuje w Afdeling 2A (odpowiednik polskiej 2. ligi), poinformował kilkanaście dni temu, że nie będzie mógł przyjechać do naszego kraju. W Belgii, podobnie jak w Polsce, w ostatnim czasie wzrosła ilość zakażonych koronawirusem, co uniemożliwia zawodnikom TTC And Leie Lauwe przyjazd na spotkanie ćwierćfinałowe Pucharu Europy TT Inter Cup o trofeum Josefa Simecka.

  • Belgowie poinformowali nas, że nie będą mogli przyjechać do Polski. Zaproponowali nawet, żebyśmy wygrali ten mecz walkowerem i awansowali do półfinału. My odmówiliśmy i zaproponowaliśmy, aby ustalić nową datę spotkania w późniejszym terminie. Zgodnie z wymogami organizatora Pucharu Europy TT Inter Cup, mecz musi zostać rozegrany do połowy grudnia – informuje Mateusz Przybył, prezes Wametu Dąbcze.

Tenisiści stołowi z Dąbcza po raz czwarty z rzędu występują w europejskich rozgrywkach TT Inter Cup. Ekipa z gminy Rydzyna debiutowała w Pucharze Europy w sezonie 2017/2018. W swoim debiutanckim starcie reprezentanci klubu z powiatu leszczyńskiego pokonali TSV 1990 Merseburg (Niemcy) 4:0, SpVgg Erlangen (Niemcy) 4:0 oraz ulegli na wyjeździe austriackiemu SPG muki Ebensee 2:4. Rok później Wamet Dąbcze dotarł do ćwierćfinału turnieju o trofeum Josefa Simecka pokonując po drodze TV 1862 Geseke (Niemcy) 7:0, UTTC Halbturn (Austria) 5:2 oraz uległ TTC Raiffeisen Sarnthein (Włochy) 1:4.

W ostatnim sezonie pingpongiści z Dąbcza zanotowali swój najlepszy występ w historii startów w Pucharze Europy TT Inter Cup o trofeum Josefa Simecka. Po zwycięstwie w fazie grupowej nad TSG Zellertal (Niemcy) 7:0 i porażce z Tennistavolo Norbello (Włochy) 2:5, w fazie pucharowej ekipa z gminy Rydzyna pokonała PPC Jeumont (Francja) 4:0 oraz uległa TTC Raiffeisen Sarnthein (Włochy) 1:4 i ostatecznie odpadła w półfinale.