Puchar Europy: Mecz z Belgami 16. października w Dąbczu

16. października tenisiści stołowi Wametu Dąbcze zainaugurują czwarty sezon w Pucharze Europy TT Inter Cup. Rywalem drużyny z gminy Rydzyna w ćwierćfinale o trofeum Josefa Simecka będzie belgijski TTC And Leie Lauwe.

Belgowie na co dzień występują w krajowej Afdeling 2A (odpowiednik 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej). Najbliższy rywal Wametu Dąbcze w europejskich pucharach rozegrał w sezonie 2020/2021 już dwa spotkania ligowe i za każdym razem musiał uznać wyższość swoich przeciwników. Na inaugurację 2. ligi belgijskiej TTC And Leie Lauwe przegrał z KTTC AFP Antwerpen A 7:9, a w drugiej serii uległ TTC Stekene VZW A 5:11. Zdecydowanie najlepszym zawodnikiem klubu z Belgii jest Beau Devos, który wygrał dotychczas 7 z 8 pojedynków.

W poprzednim sezonie w Pucharze Europy TT Inter Cup zespół TTC And Leie Lauwe dotarł do ćwierćfinału turnieju o trofeum Kurta Posilesa. W 1/4 finału Belgowie ulegli występującemu w luksemburskiej ekstraklasie DT Berbuerg 3:4. Wcześniej, bo w fazie grupowej, młodzi gracze TTC pokonali niemiecki TSV 1990 Merseburg 7:0 oraz ulegli AZS AWFiS Balcie Gdańsk 1:6.

Spotkanie ćwierćfinałowe 31. edycji Pucharu Europy TT Inter Cup o trofeum Josefa Simecka pomiędzy Wametem Dąbcze a TTC And Leie Lauwe odbędzie się 16. października o godzinie 19 w Dąbczu. Triumfator tej konfrontacji w kolejnej rundzie zagra z niemieckim zespołem SV Union Velbert, który w sezonie 2018/2019 wygrał Puchar Europy TT Inter Cup.

Bezpośrednia transmisja z polsko-belgijskiego starcia zostanie przeprowadzona na platformie YouTube.