Puchar Europy: Francuzi rywalem Wametu Dąbcze!

Francuski zespół Ingre TT CMPJM będzie rywalem Wametu Dąbcze w finale grupy “D” Pucharu Europy TT Inter Cup w tenisie stołowym. Gospodarzem spotkanie, które zadecyduje o awansie do kolejnego etapu zmagań, będzie klub z gminy Rydzyna.

W miniony piątek zakończyła się rywalizacja w półfinałowych meczach grupy “D”. Zespół Ingre TT CMPJM pokonał w 1/2 finału we własnej hali czeski Tatran KRPA Hostinne 4:1. Wcześniej, bo w połowie października, Wamet Dąbcze na tym samym etapie wygrał w Niemczech z TSG Zellertal 4:1.

Finałowy rywal drużyny z powiatu leszczyńskiego na co dzień występuje we francuskiej “Nationale 3”. Aktualnie z dorobkiem pięciu punktów Ingre TT CMPJM sklasyfikowane jest na szóstej pozycji w swoich rodzimych rozgrywkach.

W przeszłości francuska drużyna już dwukrotnie rywalizowała z polskimi zespołami w Pucharze Europy TT Inter Cup. W 2018 roku “Trójkolorowi” w 1/8 finału ulegli we własnej hali Poltarexowi Pogoni Lębork 1:4, a w 2020 roku przegrali w półfinale turnieju o trofeum Josefa Simecka w Suchedniowie z Globral Pharmą Orliczem 1924 0:4. Warto jednak zauważyć, że zespoły z Lęborka i Suchedniowa występują w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce – LOTTO Superlidze.

Na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy zostanie rozegrany pojedynek. Pewne jest jednak, że gospodarzem decydującego spotkania w grupie “D” będzie Dąbcze. Zwycięzca tego starcia w 2022 roku powalczy najlepszymi zespołami z grup “C” i “E” o trofeum Kurta Posilesa.