Puchar Europy :Czas na finał grupy “D”! W sobotę starcie z Francuzami w Dąbczu!

Od finałowego meczu grupy “D” Pucharu Europy TT Inter Cup rozpoczynają 2022 rok tenisiści stołowi Wametu Dąbcze. Zespół z gminy Rydzyna w najbliższą sobotę o godzinie 18 we własnej hali zmierzy się z francuskim Ingre CMPJM. Zwycięzca tej konfrontacji awansuje do fazy finałowej całych rozgrywek, w której udział wezmą trzy zespoły.

Zmagania w sezonie 2020/2021 drużyna z powiatu leszczyńskiego w europejskich pucharach rozpoczęła od listopadowego zwycięstwa w Niemczech nad TSG Zellertal 4:1 w półfinale grupy “D”. Swoje półfinałowe starcie wygrał również najbliższy rywal Wametu – Ingre CMPJM. Francuski zespół pokonał w 1/2 finału we własnej hali czeski Tatran KRPA Hostinne również 4:1.

Finałowy rywal drużyny z powiatu leszczyńskiego na co dzień występuje we francuskiej “Nationale 3”. Aktualnie z dorobkiem pięciu punktów Ingre TT CMPJM sklasyfikowane jest na szóstej pozycji w swoich rodzimych rozgrywkach.

W przeszłości francuska drużyna już dwukrotnie rywalizowała z polskimi zespołami w Pucharze Europy TT Inter Cup. W 2018 roku “Trójkolorowi” w 1/8 finału ulegli we własnej hali Poltarexowi Pogoni Lębork 1:4, a w 2020 roku przegrali w półfinale turnieju o trofeum Josefa Simecka w Suchedniowie z Globral Pharmą Orliczem 1924 0:4. Warto jednak zauważyć, że zespoły z Lęborka i Suchedniowa występują w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce – LOTTO Superlidze.

Jeśli tenisistom stołowym klubu z Dąbcza uda się zwyciężyć w sobotnim spotkaniu, to awansują do rundy finałowej o trofeum Kurta Posilesa. Oprócz najlepszej ekipy z grupy “D” w finałowej rozgrywce udział wezmą także triumfatorzy zmagań w grupaie “E” (ASD Marcozzi Cagliari z Włoch lub ALTS Poczesna z Polski) i “C” (DT Nidderkäerjeng z Luksemburga lub A.S.D. Tennistavolo Sassari z Włoch),

Wamet Dąbcze po raz czwarty w historii startuje w Pucharze Europy TT Inter Cup. W sezonie 2018/2019 drużyna z gminy Rydzyna dotarła do półfinału turnieju o trofeum Josefa Simecka, w którym uległ na wyjeździe włoskiemu TTC Raiffeisen Sarnthein. Ten sam zespół wyeliminował klub z gminy Rydzyna w fazie ćwierćfinałowej dwa lata wcześniej.