Plebiscyt Mistrzowie Sportu: Wamet Dąbcze na 14. miejscu

Zakończył się plebiscyt Głosu Wielkopolskiego na “Mistrzów Sportu” pod honorowy patronatem Andrzeja Kraśnickiego, prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W kategorii “Drużyna Roku” Klub Sportowy Wamet Dąbcze został sklasyfikowany na 14. miejscu.

Plebiscyt Głosu Wielkopolskiego składał się z dwóch etapów: powiatowego i wojewódzkiego. W pierwszej części Wamet Dąbcze zajął pierwsze miejsce i został najpopularniejszą drużyną w regionie leszczyńskim. W finale wojewódzkim, w którym startowało 27 zespołów, ekipa z gminy Rydzyna została sklasyfikowana na 14. miejscu.

Klub Sportowy Wamet Dąbcze w 2018 roku po raz pierwszy w historii wystąpił w fazie play off 2. ligi wielkopolsko-zachoniopomorskiej oraz dotarł do 1/8 finału Pucharu Europy TT Inter Cup. Indywidualnie najlepsze wyniki w minionych 12-stu miesiącach osiągali Andrei Labanau i Jakub Werner. Białorusin został wicemistrzem swojego kraju do 21 lat, a 18-letni Werner wygrał Grand Prix Wielkopolski seniorów.

Wszystkim sympatykom Klub Sportowy Wamet Dąbcze dziękuje za oddane głosy z plebiscycie Głosu Wielkopolskiego.