Paweł Żarski wygrał drugą rundę Wamet Cup

Zwycięstwem Pawła Żarskiego z MKTS-u Opalenica zakończyła się druga runda cyklu Wamet Cup w tenisie stołowym. Drugie miejsce zajął Wojciech Chwastyniak, a trzecie Wojciech Walencki (obydwaj Polonia Śmigiel). Najlepszy z przedstawicieli gospodarzy – Krzysztof Mrozek, rywalizację ukończył na czwartej pozycji.

Na start w sobotnim turnieju zdecydowało się 23. zawodników z dwóch województw. Swoje umiejętności w hali sportowej w Dąbczu zaprezentowali przedstawiciele Pogoni Wschowa, Polonii Śmigiel, Polonii Środa Wielkopolska, Tajfuna Ostrów Wielkopolski, MKTS-u Opalenica, Luveny Luboń, Błękitnych Niechłód oraz gospodarzy – Wametu Dąbcze.

W silnie obsadzonej stawce najlepiej radził sobie Paweł Żarski. Reprezentant MKTS-u Opalenica w całej imprezie doznał tylko jednej porażki – w fazie grupowej z Wojciechem Chwastyniakiem 2:3. W spotkaniu finałowym, Żarski zrewanżował się jednak zawodnikowi śmigielskiej Polonii, wygrywając 3:2. Podium uzupełnił Wojciech Walencki, który w pojedynku o trzecie miejsce pokonał pewnie Krzysztofa Mrozka z Wametu Dąbcze.

Komplet wyników: