Oficjalnie: Wamet w trzeciej rundzie TT Inter Cup

Wamet Dąbcze zagra w trzeciej rundzie Pucharu Europy TT Inter Cup w tenisie stołowym. W poniedziałek europejska federacja przyznała klubowi z gminy Rydzyna triumf walkowerem nad SpVgg Erlangen, po tym jak niemiecki zespół zrezygnował z przyjazdu do Dąbcza.

Konfrontacja Wametu Dąbcze z SpVgg Erlangen miała się odbyć 13. stycznia, jednak w ubiegłym tygodniu drużyna naszych zachodnich sąsiadów wycofała się z rywalizacji w TT Inter Cup. Decyzja działaczy klubu z Erlangen może dziwić, bo w pierwszej rundzie niemiecka ekipa wyeliminowała austriackiego 1-ligowca – TTC Bruck/Leitha. Po rezygnacji SpVgg Erlangen, Wamet Dąbcze znalazł się w gronie “16” najlepszych drużyn Pucharu Europy. Przypomnijmy, że we wrześniu zespół z powiatu leszczyńskiego w swoim debiucie w TT Inter Cup pokonał TSV 1990 Merseburg 4:0.

Kto może być kolejnym rywalem drużyny z Dąbcza? Wśród potencjalnych kandydatów jest obrońca trofeum i aktualny trzeci zespół niemieckiej Bundesligi – Post SV Muhlhausen. Przeciwnikiem Wametu może być także finalista ostatniej edycji TT Inter Cup – SV Union Velbert 2011. Losowanie par trzeciej rundy odbędzie się najprawdopodobniej 4. lutego. Ostatni uczestnik 1/8 finału zostanie wyłoniony 2. lutego.

Po tym, jak Dąbcze dwukrotnie było gospodarzem spotkań pierwszej i drugiej rundy, niemal pewne jest, że w kolejnym etapie klub z gminy Rydzyna wybierze się w podróż do jednego z europejskich krajów. Spośród aktualnych uczestników 1/8 finału, najdalej od Dąbcza oddalone jest włoskie miasto Norbello (2 tysiące kilometrów), a najbliżej położona jest czeska miejscowość Hostinne (niecałe 200 kilometrów).

Warto dodać, że Wamet Dąbcze jest jednym z dwóch polskich klubów, któremu udało się awansować do najlepszej “16” Pucharu Europy TT Inter Cup. Pod koniec grudnia do trzeciej rundy przepustkę uzyskała Poltarex Pogoń Lębork, która wygrała na wyjeździe z TSV Lunestedt.