Oficjalnie: Piotr Chmiel zawodnikiem Wametu Dąbcze!

Były reprezentant Polski – Piotr Chmiel został zawodnikiem Klubu Sportowego Wamet Dąbcze. Umowę z klubem z gminy Rydzyna wielokrotny medalista mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych podpisał w ostatnim dniu okienka transferowego.

W ostatnim sezonie Chmiel występował w 1-ligowej Victorii Repro Płock, w której wygrał 16 z 30 pojedynków. W przeszłości Piotr Chmiel zdobywał punkty m.in. dla Dojlid Białystok, Gorzovii Gorzów Wielkopolski czy Politechniki Rzeszów. Z tym ostatnim zespolem sięgął po Super Puchar Polski.

Piotr Chmiel przez wiele sezonów występował w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, zdobywając medale drużynowych mistrzostw Polski. W swojej karierze nowy nabytek Wametu Dąbcze wygrywał Akademickie Mistrzostwa Europy w grze pojedynczej oraz wywalczył srebrny medal mistrzostw Polski seniorów w grze podwójnej w parze z Maciejem Pietkiewiczem.

Oprócz Chmiela, w składzie Wametu Dąbcze w 2. lidze wielkopolsko-zachodniopomorskiej znajdują się Denis Bolewicz, Jakub Werner, Krzysztof Mrozek, Mieszko Przybył, Mateusz Przybył i Tomasz Mrozek.

2-ligowe rozgrywki startują 22. września. Uczestnik Pucharu Europy TT Inter Cup zmierzy się na inaugurację we własnej hali z LKTS Luveną Luboń i Stellą Niechan Gniezno.