Nowy skład na nowy sezon! Wamet odkrył karty!

Uczestnik mistrzostw Europy juniorów w Ostrawie – Mikhail Tsyhanouski, ćwierćfinalista młodzieżowych mistrzostw Polski w grze podwójnej – Wojciech Chrząszcz oraz mający za sobą występy w Superlidze i 1. lidze – Szymon Kulczycki to nowi zawodnicy 2-ligowego Wametu Dąbcze.

Do sporych przetasować w wakacyjnej przerwie doszło w szeregach Wametu Dąbcze. Uczestnika Pucharu Europy TT Inter Cup opuścili Jakub Werner, Piotr Chmiel i Denis Bolewicz. Dwaj pierwsi przenieśli się na zapleczę LOTTO Superligi. Werner będzie występował w Enerdze Toruń, a Chmiel zdecydował się parafować umowę ze spadkowiczem z najwyżej klasy rozgrywkowej – Morlinami Ostróda. Trzeci z graczy Wametu – Denis Bolewicz w nowym sezonie zdobywał będzie punkty dla występujących na 3-ligowym froncie Błękitnych Niechłód.

Po stracie liderów działacze klubu z gminy Rydzyna szybko przystąpili do transferowej ofensywy. Jako pierwszy umowę ma grę w barwach Wametu parafował 17-letni Mikhail Tsyhanouski. Leworęczny Białorusin jest aktualnie w kadrze swojego kraju do lat 18 i zbiera międzynarodowe doświadczenie. W pierwszej połowie lipca wystąpił w mistrzostwach Europy juniorów w Ostrawie, gdzie wygrał ponad połowę swoich pojedynków.

Nową twarzą w zespole z Dąbcza jest także Wojciech Chrząszcz. Były zawodnik Morlin Ostróda to dobry znajomy Jakuba Wernera i to za sprawą byłego już lidera klubu z powiatu leszczyńskiego trafił do Wametu. Obydwaj zawodnicy wspólnie dotarli do ćwierćfinału młodzieżowych mistrzostw Polski w deblu w połowie kwietnia. Chrząszcz, podobnie jak Tsyhanouski, jest graczem leworęcznym. Główną bronią nowego tenisisty stołowego uczestnika Pucharu Europy TT Inter Cup jest przede wszystkim gra dwoma czopami.

Jako ostatni do 2-ligowca z gminy Rydzyna dołączył Szymon Kulczycki. To najbadziej doświadczony gracz w kadrze Wametu na sezon 2019/2020. Kulczyki, który jest ojcem i trenerem mistrza Europy juniorów w grze mieszanej – Samuel, w przeszłości występował w Superlidze i 1. lidze.

Ponadto w składzie Wametu Dąbcze na kolejny sezon pozostali bracia Krzysztof i Tomasz Mrozkowie oraz Mateusz Przybył. Szerokie zestawienie drużyny z powiatu leszczyńskiego uzupełniają także Mieszko Przybył, Jakub Mazankiewicz, Miłosz Matusik i Bartek Adamczak.

W sezonie 2019/2020 ekipa z gminy Rydzyna występować będzie na kilku frontach. Pierwszy zespół rywalizował będzie w Pucharze Europy TT Inter Cup oraz 2. lidze wielkopolsko-zachodniopomorskiej. Druga drużyna z kolei występować będzie w 4. lidze. Ponadto przedstawiciele Wametu grać będą także w turniejach z cyklu Grand Prix Wielkopolski oraz Grand Prix Polski.