Mrozek czwarty w GP Wielkopolski seniorów!

Kolejny znakomity występ w Grand Prix Wielkopolski seniorów zanotował Krzysztof Mrozek. 18-letni tenisista stołowy Wametu Dąbcze w niedzielę zajął czwarte miejsce w trzecim turnieju z cyklu, uzyskując tym samym najlepszy wynik w sezonie.

Mrozek, który debiutuje w seniorskim tenisie stołowym, w niedzielę w Poznaniu spisał się znakomicie. W turnieju gracz uczestnika trzeciej rundy Pucharu Europy TT Inter Cup pokonał Wojciecha Hałasa (Łobzonka Wyrzysk), swojego klubowego kolegę Mateusza Przybyła, Rafała Kujawę (Stella Niechan Gniezno), Mateusza Kowala (Tajfun Ostrów Wielkopolski) i Pawła Żarskiego (MKTS Opalenica). Sposób na pokonanie 18-latka znaleźli tylko dwaj gracze – Adrian Spychała i Mateusz Lisiecki (obydwaj Ochman Raszków). Ostatecznie rywalizację w III Grand Prix Wielkopolski seniorów Krzysztof Mrozek ukończył na bardzo wysokiej, czwartej pozycji.

Dobrze w stolicy Wielkopolski zaprezentował się także Mateusz Przybył. Kapitan Wametu rywalizację ukończył w przedziale miejsc 13-14, pokonując podczas niedzielnych zawodów Marcina Chudego (niestowarzyszony, były gracze Stelli Niechan Gniezno) oraz dwóch 2-ligowców: Dariusza Sałamaszka (Stella Niechan Gniezno) i Karola Fliegera (MKTS Opalenica). Trzeci z przedstawicieli klubu z gminy Rydzyna – Denis Bolewicz, został sklasyfikowany na miejscach 33-36.

Triumfatorem III Grand Prix Wielkopolski seniorów w Poznaniu został Andrzej Furman z Tajfuna Ostrów Wielkopolski. Drugie miejsce zajął Adrian Spychała (Ochman Raszków), a trzeci był Maciej Wiśniewski (LKTS Luboń).

Niedzielne zmagania w stolicy Wielkopolski były ostatnią eliminacją do lutowych mistrzostw Wielkopolski seniorów, które odbędą się w Luboniu. Wamet Dąbcze w najważniejszej, indywidualnej imprezie sezonu reprezentować będą Krzysztof Mrozek i Mateusz Przybył. Zawodnicy zespołu z powiatu leszczyńskiego startować będą w turniejach gry pojedynczej i podwójnej.