Mikołaj Szabała i Tymoteusz Marcinkowski startowali w II GP Wielkopolski żaków

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Mikołaj Szabała w II Grand Prix Wielkopolski żaków w Poznaniu. W stolicy Wielkopolski młody zawodnik Wametu Dąbcze zajął 11. miejsce.

Na start w drugim turnieju z cyklu Grand Prix Wielkopolski do lat 11 zdecydowało się 35. zawodników z całego województwa. W imprezie udział wzięło także dwóch przedstawicieli Wametu Dąbcze – Mikołaj Szabała i Tymoteusz Marcinkowski. W silnie obsadzonych zawodach lepiej zaprezentował się ten pierwszy, który zmagania ukończył na pozycji 11. Drugi z przedstawicieli klubu z gminy Rydzyna zmagania ukończył na 23. pozycji. Warto jednak dodać, że Tymoteusz Marcinkowski jest o rok młodszy od większości swoich rywali w tej kategorii wiekowej.

Triumfatorem II Grand Prix Wielkopolski żaków został Wiktor Puciłowski z Łobzonki Wyrzysk, który w końcowej klasyfikacji wyprzedził Michała Kaźmierczaka (MKTS Opalenica) i Patryka Króla (Stella Gniezno).

Zarówno Mikołaj Szabała jak i Tymoteusz Marcinkowski są wychowankami Akademii Tenisa Stołowego w Dąbczu. Zajęcia tenisa stołowego dla najmłodszych odbywają się w poniedziałki (godz. 16:30-18:00), środy (godz. 17:00-18:30) i piątki (godz. 17:00-18:30). Treningi są bezpłatne.