Kolejne medale najmłodszych

Z dwoma medalami wrócili z rozgrywanego w Śmiglu turnieju OZTS Leszno w kategorii skrzatów, żaków i młodzików najmłodsi przedstawiciele Wametu Dąbcze. Na podium okręgowych zawodów stawali Mikołaj Szabała i jego siostra Amelia.

Mikołaj Szabała zajął drugie miejsce w zmaganiach żaków. W całych zawodach gracz Wametu Dąbcze przegrał tylko jeden pojedynek – w finale z Sebastianem Ławeckim z KTS-u Wijewo. Dobrze w gronie 11-latków zaprezentował się także Tymoteusz Marcinkowski, który zmagania zakończył na wysokiej, szóstej pozycji.

Z brązowym krążkiem ze Śmigla wyjechała najmłodsza zawodniczka Akademii Tenisa Stołowego w Dąbczu – Amelia Szabała. Siostra Mikołaja zajęła trzecią pozycję wśród skrzatek. Wamet Dąbcze w Śmiglu reprezentowała także Magdalena Borowczyk, która zajęła piąte miejsce w grupie młodziczek.

Zajęcia tenisa stołowego dla najmłodszych w Dąbczu odbywają się w poniedziałki (godz. 16:30-18:00), środy (godz. 17:00-18:30) i piątki (godz. 17:00-18:30). Treningi są bezpłatne.