Karolina Pęk z trzecim medalem MŚ osób niepełnosprawnych!

Jeden srebrny i dwa brązowe – to dorobek medalowy tenisistki stołowej Wametu Dobry Wiązar Dąbcze – Karoliny Pęk w Mistrzostwach Świata osób niepełnosprawnych. Na zakończenie turnieju w hiszpańskiej Granadzie Polka stanęła na najniższym stopniu podium w grze pojedynczej.

Po bardzo udanych startach w grze podwójnej (srebrny medal w parze z Natalią Partyką) oraz grze mieszanej (brązowy medal w duecie z Piotrem Grudniem), Karolina Pęk stanęła także na podium w najbardziej prestiżowej konkurencji całych mistrzostw – grze pojedynczej w klasie 9.

Polka dotarła do półfinału zmagań singlowych w Granadzie, przegrywając w 1/2 finału z późniejszą złotą medalistką – Alexą Szvitacs z Węgier 1:3 (10:12, 9:11, 11:4, 9:11). Wcześniej, bo w ćwierćfinale, zawodniczka Wametu Dobry Wiązar Dąbcze pokonała Brazylijkę Daniellę Rauen 3:2 (11:5, 12:14, 11:7, 10:12, 11:3).

Teraz przed Karoliną Pęk krótki odpoczynek i powrót do rozgrywek ligowych. Już w najbliższy weekend tenisistki stołowe Wametu Dobry Wiązar Dąbcze czekają dwa spotkania na zapleczu Ekstraklasy. W sobotę drużyna z gminy Rydzyna zagra na wyjeździe z MRKS-em Gdańsk, a w niedzielę we własnej hali podejmie LUKS Agro-Sieć Chełmno (początek spotkania o godzinie 14).