Jakub Werner wygrał II Grand Prix Wielkopolski seniorów!

Wielkim sukcesem Jakuba Wernera (Wamet Dąbcze) zakończył się drugi turniej Grand Prix Wielkopolski seniorów w tenisie stołowym. Niespełna 18-letni zawodnik okazał się najlepszym graczem turnieju w Złotowie i awansował do II Grand Prix Polski seniorów, które w połowie grudnia odbędzie się w Zawierciu.

Werner, który podczas pierwszego turnieju z cyklu Grand Prix Wielkopolski w Luboniu zajął trzecie miejsce, był jednym z faworytów niedzielnych zmagań. W Złotowie jeden z liderów 2-ligowego Wametu Dąbcze stoczył najtrudniejszy pojedynek z Jakubem Różakiem ze Stelli Niechan Gniezno, pokonując przedstawiciela klubu z pierwszej stolicy Polski w ćwierćfinale 3:2. W pozostałych pojedynkach Jakub Werner ogrywał Marcina Chudego (Stella Niechan Gniezno) 3:0, Daniela Welke (LKTS Luboń) 3:0, Mateusza Krawczyka (MKTS Opalenica) 3:0 oraz w finale Macieja Wiśniewskiego (LKTS Luboń) 3:1.

Nieco słabiej w Złotowie spisali się dwaj pozostali zawodnicy Wametu Dąbcze – Krzysztof Mrozek i Denis Bolewicz. Pierwszy zmagania ukończył w przedziale miejsc 17-20, a drugi został sklasyfikowany na pozycjach 25-28.

Oprócz Wernera, który reprezentował będzie Wielkopolskę w dniach 15-16. grudnia na II Grand Prix Wielkopolski seniorów w Zawierciu, na podium stanęli także Maciej Wiśniewski (drugie miejsce) i Krzysztof Katafiasz (trzecie miejsce).