Jakub Werner wraca do Wametu Dąbcze!

Jakub Werner wraca do Wametu Dąbcze! Zawodnik zdecydował się ponownie reprezentować barwy klubu z gminy Rydzyna po rocznej przygodzie z 1-ligową Energą Manekin Toruń. – Wracam do Dąbcza ze względu na profesjonale podejście działaczy klubu i rodzinną atmosferę panującą w zespole – mówi Jakub Werner.

19-letni Werner w sezonie 2019/2020 występował na zapleczu LOTTO Superligi. W przedwcześnie zakończonych rozgrywkach przez pandemię koronawirusa COVID-19, tenisista stołowy Energa Manekina Toruń wygrał 9 pojedynków i doznał 14 porażek. – Uważam, że powrót do 1. ligi po kilku latach był przyzwoity w moim wykonaniu. Nie jestem co prawda w pełni zadowolony z mojego bilansu, ale pod koniec 2019 roku borykałem się z problemami zdrowotnymi i sporo gier przegrałem gładko. W drugiej rundzie pokazałem, że gdy ze zdrowiem wszystko jest w porządku, to potrafię grać na wysokim poziomie zdobywając co najmniej jeden punkt w każdym spotkaniu – dodaje nowy zawodnik klubu z powiatu leszczyńskiego.

Pierwotnie Jakub Werner w toruńskiej ekipie miał spędzić dwa sezony, jednak po rocznej przygodzie z zespołem z Grodu Mikołaja Kopernika zdecydował się zmienić otoczenie. Wybór ponownie padł na Wamet Dąbcze, którego barwy reprezentował w sezonie 2018/2019. – Otrzymałem kilka ofert z 1. ligi, ale musiałem z nich zrezygnować. Od października planuję przeprowadzić się do Wrocławia i tam kontynuować moją dalszą naukę na studiach. Dąbcze ze względu na profesjonalne podejście działaczy i rodzinną atmosferę panującą w drużynie było moim pierwszym wyborem – zaznacza Werner.

W nachodzącym sezonie 19-latek pochodzący z Lubska ma być liderem uczestnika Pucharu Europy TT Inter Cup. Jakie cele stawia przed sobą w sezonie 2020/2021? – Celem jaki stawiam przed naszą drużyną to awans minimum do fazy play off. W tym sezonie Krzysztof Mrozek i Mateusz Przybył pokazali się z dobrej strony, ale brakowało drużynie lidera, którym mam nadzieję będę. Indywidualnie chciałbym zdobyć medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski oraz zakwalifikować się na Indywidualne Mistrzostwa Polski seniorów – odważnie deklaruje ćwierćfinalista Mistrzostw Polski do lat 21 w sezonie 2018/2019.

Jakub Werner to nie jedyny zawodnik, który zdecydował się na powrót do Wametu Dąbcze. Kilkanaście dni temu to samo uczynił Denis Bolewicz, który w znaczącym stopniu przyczynił się do awansu do 2. ligi Błękitnych Niechłód. Oprócz Wernera i Bolewicza w zespole zostają Krzysztof Mrozek, Tomasz Mrozek, Matueusz Przybył, Mieszko Przybył i Szymon Kulczycki.