Jakub Werner trzeci w I GP Wielkopolski seniorów!

Znakomicie w swoim pierwszym występie w barwach Wametu Dąbcze zaprezentował się Jakub Werner. Były brązowy medalista mistrzostw Polski kadetów w grze pojedynczej zajął trzecie miejsce w I Grand Prix Wielkopolski seniorów w tenisie stołowym.

W otwierających seniorski sezon zawodach Wamet Dąbcze reprezentowało aż sześciu graczy. Najlepiej w blisko 70-osobowej stawce zaprezentował się Jakub Werner, który do klubu z gminy Rydzyna dołączył w letniej przerwie.

Niespełna 18-letni tenisista stołowy w Luboniu przegrał tylko jedno spotkanie -po bardzo wyrównanym pojedynku z późniejszym triumfatorem całego turnieju Adrianem Spychałą (Ochman Raszków) 1:3. W pozostałych grach Werner pokonał Ryszarda Berkę (Łobzonka Wyrzysk) 3:0, Miłosza Kukawkę (Gamaja Rogoźno) 3:1, Rafała Kujawę (Stella Niechan Gniezno) 3:0, Wojciecha Chwastyniaka (Błękitni Niechłód) 3:1, Filipa Kujawę (Stella Niechan Gniezno) 3:0, Mateusza Lisieckiego (Nałęcz Ostroróg) 3:0, Jakuba Różaka (Stella Niechan Gniezno) 3:0 i Macieja Wiśniewskiego (LKTS Luvena Luboń) 3:2. Ostatecznie w I Grand Prix Wielkopolski seniorów Jakub Werner zajął trzecie miejsce.

Ze zmiennym szczęściem w Luboniu radzili sobie pozostali przedstawiciele Wametu Dąbcze. Denis Bolewicz i Krzysztof Mrozek zostali sklasyfikowani na miejscach 17-20. Mateusz Przybył uplasował się na lokatach 33-36, Mieszko Przybył zajął pozycje w przedziale 49-56, a Miłosz Matusik niedzielną rywalizację zakończył na miejscach 57-64.

Triumfatorem I Grand Prix Wielkopolski seniorów w Luboniu został Adrian Spychała z Ochmana Raszków, który w starciu finałowym ograł Mateusza Kowala z Tajfuna Ostrów Wielkopolski. W zawodach wystartowało 70. zawodników z całej Wielkopolski.