Jakub Kosowski zadebiutuje w Wamecie Dąbcze!

Jakub Kosowski, były indywidualny mistrz Polski seniorów w grze pojedynczej, w pierwszą sobotę marca zadebiutuje w barwach Wametu Dąbcze. Już 6. marca klub z gminy Rydzyna rozegra pierwsze spotkania w 2021 roku w 2. lidze wielkopolsko-zachodniopomorskiej. Rywalami zespołu z powiatu leszczyńskiego będą aktualny lider – Piast Poprava Ostrzeszów i Tajfun Ostrów Wielkopolski.

Urodzony w Bytomiu Jakub Kosowski jest dobrze znany fanom tenisa stołowego w Polsce. Swoją przygodę z plastikową piłeczką popularny “Kosa” rozpoczynał w AKS-ie Chorzów. W swojej karierze występował wiele sezonów w niemieckiej Bundeslidze, francuskiej PRO A czy polskiej LOTTO Superlidze. W sezonie 2020/2021 Kosowski miał podpisane kontrakty w dwóch klubach – niemieckiej Hercie Berlin i Wamecie Dąbcze. Po anulowaniu rozgrywek u naszych zachodnich sąsiadów, 39-latek otrzymał zgodę z Niemieckiego Związku Tenisa Stołowego na występy w drugiej części sezonu w klubie z Wielkopolski.

W swojej dotychczasowej karierze nowy lider Wametu startował w mistrzostwach europy i świata. W 2007 roku wraz z reprezentacją Polski wywalczył brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Europy. Indywidualnie sięgnął po złoty medal Mistrzostw Polski w grze pojedynczej. Ponadto zdobył także Puchar Niemiec i Puchar Europy ETTU oraz został srebrnym medalistą Drużynowych Mistrzostw Francji.

Premierowe spotkania w 2. lidze wielkopolsko-zachodniopomorskiej Jakub Kosowski rozegra 6. marca. Były już reprezentant Polski zadebiutuje w starciu Wametu Dąbcze z Tajfunem Ostrów Wielkopolski. Kilkanaście godzin później Kosowski zagra także w meczu klubu z gminy Rydzyna z Piastem Popravą Ostrzeszów.