Finał Pucharu Polski nie dla Wametu

Bez udziału Wametu Dąbcze odbędzie się finał Pucharu Polski edycji Wielkopolskiej w tenisie stołowym w sezonie 2017/2018. Obydwa zespoły klubu z gminy Rydzyna odpadły w pierwszej rundzie.

Występująca na co dzień w 2. lidze wielkopolsko-zachodniopomorskiej pierwsza drużyna Wametu zajęła trzecie miejsce w zmaganiach w grupie “D”. Ekipa z Dąbcza przegrała w półfinale z innym 2-ligowcem Burzą Drzeczkowo 2:4, a w spotkaniu o trzecią lokatę pokonała Burzę Drzeczkowo II 4:1. Triumfatorem zmagań w grupie “D” została pierwsza ekipa z Drzeczkowa, która w spotkaniu finałowym ograła 3-ligowy Start Gostyń 4:2. Pierwszy zespół Wametu podczas niedzielnych zmagań tworzyli Denis Bolewicz, Krzysztof Mrozek oraz Mateusz i Mieszko Przybyłowie.

Również trzecie miejsce zajęli tenisiści stołowi drugiej drużyny Wametu Dąbcze, którzy występowali w grupie “A”. W Gnieźnie gracze wicelidera 4. ligi grupy “A” ulegli gospodarzom – Stelli Niechan Gniezno 0:4 oraz pokonali Nałęcz Ostroróg II 4:1. W pierwszej stolicy Polski barw Wametu bronili Andrzej Hubert, Mateusz Zakrzewski i Tomasz Mrozek.

W wielkim finale Pucharu Polski edycji Wielkopolskiej, który odbędzie się 21. stycznia 2018 roku, wystąpią: Stella Niechan Gniezno, LKTS Luboń, Nałęcz Ostroróg i Burza Drzeczkowo.