Finał Pucharu Europy TT Inter Cup w Rydzynie!

Imprezy o takiej randze jeszcze w naszym regionie nie było. W dniach 16-17. czerwca w Rydzynie odbędzie się turniej finałowy Pucharu Europy TT Inter Cup w tenisie stołowym. O trofeum powalczą cztery najlepsze drużyny wyłonione z rund eliminacyjnych.

W ubiegłym tygodniu władze TT Inter Cup przyznały Gminie Rydzyna i Klubowi Sportowemu Wamet Dąbcze organizację finałowych zawodów TT Inter Cup. W aktualnej edycji tych europejskich rozgrywek udział bierze 57. zespołów z 10. krajów. W Final Four wystąpią cztery najlepsze drużyny wyłonione po czterech rundach kwalifikacyjnych.

Kto ma największe szanse na występ w Rydzynie? Jednym z głównych faworytów do udziału w wielkim finale jest szósty zespół niemieckiej Bundesligi i sześciokrotny triumfator TT Inter Cup – Post SV Mühlhausen. O awans do Final Four włączyć powinny się także występujący w austriackiej Bundeslidze – Regionalteam Oberwart-Burgeland czy ASD Tennistavolo Norbello grający we włoskiej ekstraklasie. Nie bez szans na grę w rydzyńskim finale są także SV Union Velbert z Larsem Hielscherem czy Adrianem Dodeanem w składzie oraz polski 1-ligowiec – Poltarex Pogoń Lębork.

W tegorocznej edycji Pucharu Europy TT Inter Cup udział bierze także Wamet Dąbcze. Drużyna z gminy Rydzyna awansowała do trzeciej rundy, w której zmierzy się z austriackim 1-ligowce – SPG muki Ebensee. Spotkanie zostanie rozegrane w Austrii 16. marca. We wcześniejszych dwóch rundach tenisiści stołowi z Dąbcza pokonali dwie ekipy z Niemiec – TSV 1990 Merseburg oraz SpVgg Erlangen 4:0.

Final Four Pucharu Europy TT Inter Cup zostanie rozegrany w Rydzynie w dniach 16-17. czerwca. Polska po raz pierwszy w historii (aktualnie odbywa się 28. edycja tych rozgrywek) została organizatorem turnieju finałowego.