Dwa medale Wernera w mistrzostwach Wielkopolski seniorów

Dwa brązowe medale w mistrzostwach Wielkopolski seniorów w tenisie stołowym wywalczył zawodnik Wametu Dąbcze – Jakub Werner. W rozegranym w Luboniu turnieju, 18-latek stanął na najniższym stopniu podium w grze pojedynczej i grze podwójnej (wspólnie z Anitą Chudy z Luveny Luboń).

Werner, który w Luboniu rozstawiony był z numerem jeden, w zmaganiach singlistów przegrał tylko jedno spotkanie. W półfinalę uległ Jakubowi Różakowi (Stella Niechan Gniezno) 2:3. W pozostałych grach pokonywał m.in. Krzysztofa Katafiasza (Tajfun Ostrów Wlkp.) 3:0 czy Mateusza Kowala (Tajfun Ostrów Wlkp.), z którym przegrał podczas ostatniego starcia w 2. lidze.

W podpoznańskim Luboniu nieco słabiej zaprezentowali się dwaj pozostali przedstawiciele Wametu Dąbcze. Krzysztof Mrozek udział w mistrzostwach Wielkopolski w grze pojedynczej zakończył na miejscach 17-20, a Denis Bolewicz został sklasyfikowany w przedziale 25-28.

Podczas tegorocznych mistrzostw zawodnicy i zawodnicy o medale walczyli także w grze podwójnej i grze mieszanej. To właśnie w tej drugiej konkurencji na podium stanął także Jakub Werner. Zawodnik 2-ligowego Wametu Dąbcze wspólnie z Anitą Chudy (LKTS Luvena Luboń) zajęli trzecie miejsce, przegrywając w półfinale z parą: Maciej Wiśniewski/Zuzanna Sułek (LKTS Luvena Luboń).

Bez medalu zakończyli start w wielkopolskim czempionacie zawodnicy klubu z gminy Rydzyna w zmaganiach deblistów. Jakub Werner wspólnie z Marcinem Chudym (Stella Gniezno) dotarli do ćwierćfinału, w którym przegrali z Mateuszem Krawczykiem (MKTS Opalenica) i Bartoszem Polusem (Tajfun Ostrów Wielkopolski). Denis Bolewicz i Krzysztof Mrozek odpadli w pierwszej rundzie ulegając Danielowi Welke i Michałowi Deigslerowi (LKTS Luvena Luboń) 2:3.

Mistrzami Wielkopolski seniorów w grze pojedynczej zostali Adrian Spychała (Ochman Raszków) i Zuzanna Sułek (LKTS Luvena Luboń).