Dwa medale Wametu Dobry Wiązar podczas Mistrzostw Wielkopolski juniorów!

Dwa brązowe medale wywalczyli tenisiści stołowi Wametu Dobry Wiązar Dąbcze podczas Mistrzostw Wielkopolski juniorów. Turniej w niedzielę został rozegrany w Czempiniu.

Najlepsi zawodnicy do 19 lat rywalizowali w minioną niedzielę o medale Mistrzostw Wielkopolski w grze pojedynczej oraz grze drużynowej. W obydwu konkurencjach na podium stanęli przedstawiciele klubu z gminy Rydzyna.

Indywidualnie trzecie miejsce w Czempiniu zajął jeden z liderów 2-ligowego Wametu Dobry Wiązar Dabcze – Tomasz Mrozek. Nieco słabiej zaprezentowali się pozostali gracze klubu z gminy Rydzyna – Paweł Matecki i Mikołaj Szabała. Pierwszy został sklasyfikowany na miejscach 21-24, a drugi uplasował się w przedziale 25-32.

Zespół Wametu Dobry Wiązar Dąbcze z medalem zakończył także zmagania w rywalizacji drużynowej. Ekipa w składzie: Tomasz Mrozek, Paweł Matecki i Mikołaj Szabała zajęła trzecie miejsce, pokonując w Czempiniu m.in. Tajfun Ostrów Wielkopolski 3:2 oraz Wicher Lisiec Wielki również 3:2.

Warto przypomnieć, że kilkanaście dni wcześniej młodsi koledzy Mrozka, Mateckiego i Szabały – Maciej Kajzer oraz Wojciech Franek zdobyli brązowy medal Mistrzostw Wielkopolski kadetów w rywalizacji drużynowej.