Dobry występ Wernera na PGE Narodowym

Blisko 400 zawodników i zawodniczek z całego kraju wzięło w sobotę udział w turnieju indywidualnym w kategorii OPEN, który odbył się na PGE Narodowym. Z dobrej strony w tak licznej stawce zaprezentował się zawodnik Wametu Dąbcze Jakub Werner, który rywalizację ukończył w przedziale miejsc 12-24.

Nowy nabytek klubu z gminy Rydzyna w stolicy rozegrał pięć pojedynków. Cztery z nich, były już przedstawiciel ZKS-u Drzonków, rozstrzygnął na swoją korzyść. Na PGE Narodowym Werner pokonał Karolinę Zawadę (Wiązowna) 2:0, Piotra Mojkę (UKS Ósemka Chojnice), Marcina Kubicę (MKS KSOS Kraków) 2:0 i Kamilę Gryko (UKS Dojlidy Białystok) 2:0. Jedynej porażki w stolicy niespełna 18-letni zawodnik Wametu Dąbcze doznał z Jakubem Cabanem (KTS Kozienice) 1:2.

Rozegrany w sobotę Pingpongowy Narodowy był doskonała promocją tenisa stołowego. Na płycie głównej obiektu ustawionych zostało 100 stołów, na których rywalizowali zawodnicy i zawodniczki z całej Polski. Wydarzenie, podczas którego oficjalnie swoją karierę zakończył Lucjan Błaszczyk, transmitowane było w TVP Sport.