Dobry występ Mrozka w Raszkowie

Raszków gościł w niedzielę uczestników I Grand Prix Wielkopolski seniorów w tenisie stołowym. W zawodach udział wzięło czterech graczy Wametu Dąbcze.

Najlepiej w 56-osobowej stawce zaprezentował się Krzysztof Mrozek. 18-latek w Raszkowie został sklasyfikowany w przedziale miejsc 17-20. Podczas I Grand Wielkopolski seniorów starszy z braci Mrozków pokonał m.in. Rafał Kujawę (Stella Niechan Gniezno) 3:2, Karola Fliegera (MKTS Opalenica) 3:2 czy Tomasza Magnuckiego (LKTS Luvena Luboń) 3:1. Graczowi występującego w Pucharze Europy TT Inter Cup Wametu Dąbcze na drodze do lepszego wyniku stanął Filip Kujawa (Stella Niechan Gniezno), który pokonał zawodnika z klubu z gminy Rydzyna w pierwszej rundzie turnieju głównego 3:0.

Nieco słabiej w Raszkowie spisali się pozostali przedstawiciele zespołu z Dąbcza. Denis Bolewicz i Mateusz Przybył uplasowali się na pozycjach 33-40, a Miłosz Matusik zmagania ukończył w przedziale miejsc 49-56. Dwaj pierwsi zostali wyeliminowani z turnieju przez reprezentantów Ochmana Raszków – Tomasza Durajczyka i Pawła Małkusa, a Matusika pokonali Piotr Matuszewski (Tajfun Ostrów Wlkp) i Marcin Drozdowski (Piast Ostrzeszów).

Triumfatorem I Grand Prix Wielkopolski seniorów został nowy nabytek Tajfuna Ostrów Wielkopolski – Andrzej Furman. Drugi był Jakub Różak (Stella Niechan Gniezno), trzeci Maciej Wiśniewski (LKTS Luvena Luboń), a czwarty Krzysztof Katafiasz (Tajfun Ostrów Wlkp.).