Dobra gra najmłodszych w Luboniu

Młodzi adepci tenisa stołowego z całej Polski wzięli udział w sobotę w I Młodzieżowym turnieju o Puchar Polskiego Związku Tenisa Stołowego. W niezwykle silnie obsadzonych zawodach wystartowali także zawodnicy Wametu Dąbcze.

W Luboniu, gdzie odbył się turniej, rywalizowali żacy i młodzicy. W tej pierwszej kategorii barw Wametu bronili Maciej Kajzer, Filip Baliński i Tymoteusz Marcinkowski. Dwaj pierwsi rywalizację ukończyli na miejscach 13-16, a trzeci z żaków klubu z Dąbcza uplasował się na pozycjach 17-24. W starszej kategorii startował z kolei Mikołaj Szabała. Młody tenisista stołowy Wametu Dąbcze w 40-osobowej stawce sklasyfikowany został w przedziale miejsc 17-24.

I Młodzieżowy turniej o Puchar Polskiego Związku Tenisa Stołowego zgromadził na starcie 144. zawodników i zawodniczek. W Luboniu wystartowali przedstawiciele m.in. Wielkopolski, Ziemi Lubuskiej, Dolnego Śląska, Małopolski czy Warmii i Mazur.