Do Dąbcza przyjeżdża drużyna gwiazd! Rusza faza play off!

Naszpikowany gwiazdami zespół Darz Bór Karnieszewice zmierzy się z Wametem Dąbcze w fazie play 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się 7. kwietnia w Dąbczu. Rewanż dwa tygodnie później nad morzem.

Zdecydowanym faworytem dwumeczu, który wyłoni finalistę 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej, jest Darz Bór. Ekipa z Karnieszewic w cuglach wygrała rywalizację w grupie północnej, wygrywając aż dziewięć pojedynków w stosunku 10:0! W pozostałych spotkaniach drużyna Zbigniewa Kuszlewicza triumfowała 9:1.

Największą gwiazdą najbliższego rywala Wametu jest Artur Daniel. Były tenisista stołowy Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki w swojej karierze sięgał po tytuł indywidualnego mistrza Polski seniorów oraz zdobywał złoty medal drużynowych mistrzostw Polski. Nie mniej utytułowany jest Marcin Czerniawski. Leworęczny tenisista stołowy w przeszłości zdobywał medale mistrzostw Polski seniorów w grze podwójnej i mieszanej, a wspólnie z kolegami z Dojlid Białystok zajął trzecie miejsce w Superlidze. Skład Darz Boru uzupełniają Marcin Marchlewski, Michał Krzyżanowski i Tomasz Tabor. Ten pierwszy ma za sobą występy w elitarnej Lidze Mistrzów i Superlidze.

– W fazie play off zagramy z drużyną gwiazd. Karnieszewice to zdecydowany faworyt do awansu do 1. ligi – mówi Mateusz Przybył, kapitan Wametu. – Zdajemy sobie sprawę z siły rywala i będziemy się cieszyć z każdej wygranej akcji w tej rywalizacji. Już teraz zapraszamy kibiców na to spotkanie, bo takich gwiazd w hali sportowej w Dąbczu jeszcze nie było – zakończył.

Tenisiści stołowi Wametu Dąbcze po raz pierwszy w historii zagrają w fazie play off 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej. Gracze z gminy Rydzyna rundę zasadniczą grupy południowej zakończyli na czwartym miejscu. Spory wpływ na końcowy sukces uczestnika trzeciej rundy Pucharu Europy TT Inter Cup miała znakomicie rozegrana runda rewanżowa rozgrywek, w której ekipa z Dąbcza przegrała tylko jedno spotkanie.

Starcie Wametu Dąbcze z Darz Borem Karnieszewice odbędzie się w sobotę (7. kwietnia) o godzinie 14. Wstęp wolny.

Osiągnięcia zawodników Darz Bór Karnieszewice:

Artur Daniel – indywidualny mistrz Polski seniorów w grze pojedynczej z Ostródy, drużynowy mistrz Polski z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki, brązowy medalista indywidualnych mistrzostw Polski seniorów w grze podwójnej, uczestnik zawodów z cyklu ITTF World Tour

Marcin Czerniawski – brązowy medalista drużynowych mistrzostw Polski z Dojlidami Białystok, srebrny medalista indywidualnych mistrzostw Polski seniorów w grze podwójnej, srebrny medalista indywidualnych mistrzostw Polski seniorów w grze mieszanej

Marcin Marchlewski – uczestnik elitarnej Ligi Mistrzów z Energą-Manekin Toruń, w której rozegrał dwa pojedynki. Ma za sobą także występy w LOTTO Superlidze. Wieloletni zawodnik 1-ligowego klubu z Torunia. Dwa sezony temu na 1-ligowym froncie wygrał 15 z 33 pojedynków.

Michał Krzyżanowski – były zawodnik Pogoni Siedlce i Victorii Repro Płock. Z tym drugim zespołem w ubiegłym sezonie wywalczył awans do 1. ligi. W przeszłości występował na zapleczu Lotto Superligi właśnie w barwach klubu z Siedlec

Wyniki zespołu z Karnieszewic w rundzie zasadniczej:
KS ATS Stargard – Darz Bór Karnieszewice 1:9
UKS Champion Police – Darz Bór Karnieszewice 0:10
Darz Bór Karnieszewice – UKS Nałęcz Majster Ostroróg 10:0
Darz Bór Karnieszewice – MLKS Sparta Złotów 10:0
Visonex LUKS Top Wierzbięcin – Darz Bór Karnieszewice 1:9
UKS Team Tenis 2005 Białogard – Darz Bór Karnieszewice 1:9
KTS Ekonom Koszalinianin Koszalin – Darz Bór Karnieszewice 0:10
Darz Bór Karnieszewice – KS ATS Stargard 9:1
Darz Bór Karnieszewice – UKS Champion Police 10:0
UKS Nałęcz Majster Ostroróg – Darz Bór Karnieszewice 0:10
MLKS Sparta Złotów – Darz Bór Karnieszewice 1:9
Darz Bór Karnieszewice – KTS Ekonom Koszalinianin Koszalin 10:0
Darz Bór Karnieszewice – Visonex LUKS Top Wierzbięcin 10:0
Darz Bór Karnieszewice – UKS Team Tenis 2005 Białogard 10:0

zwycięstwa 9:1 – 5 razy
zwycięstwa 10:0 – 9 razy