Amelia Szabała i Filip Baliński startowali w Poznaniu

Amelia Szabała i Filip Baliński – jedni z najmłodszych zawodników Wametu Dąbcze startowali w sobotę w mistrzostwach Wielkopolski skrzatek i skrzatów w tenisie stołowym. Gospodarzem turnieju był Poznań.

Zarówno Amelia jak i Filip, dla których był to debiut w imprezie tej rangi, w stolicy Wielkopolski zaprezentowali się na miarę swoich możliwości. Amelia Szabała w gronie skrzatek (w tej grupie startować będzie także w kolejnym sezonie) została sklasyfikowana na czwartej pozycji, a trenujący od niespełna dwóch miesięcy w Akademii Tenisa Stołowego w Dąbczu Filip Baliński zajął dziesiąte miejsce w kategorii skrzatów.

W tegorocznych mistrzostwach wystąpili przedstawiciele 11. klubów z Wielkopolski – UKS MINI-MAX Lubasz, UKS CHROBRY Gizałki, KS POLONIA Śmigiel, LKTS Luboń, UKS PIONIER GOKiS Kleszczewo, KTS Wijewo, UKS CZTERNASTKA Poznań, MKS TS WARTA Oborniki, LKS SPÓŁDZIELCA Kobylin, WLKS ŁOBZONKA Wyrzysk i Klub Sportowy WAMET Dąbcze.

Zajęcia Akademii Tenisa Stołowego w Dąbczu odbywają się trzy razy w tygodniu (poniedziałek w godzinach 16:30-18:00, środa w godzinach 17:00-18:30, piątek w godzinach 17:00-18:30) i są bezpłatne.